Robert Kubica lahkub Williamsist ja võib-olla ka koguni F1-sarjast

Robert Kubica käis Poola meediale aru andmas. FOTO: Lukasz Trzeszczkowski/imago/Newspix/Scanpix

Poola vormelisõitja Robert Kubica lahkub hooaja lõpus Williamsi meeskonnast ning ei pruugi enam kuninglikus F1-sarjas startidagi. 

Kubica tegi tänavu märkimisväärse tagasituleku, kui pärast kaheksa aasta tagust elu muutvat ralli õnnetust, ta taas F1-s kihutas. Nüüd on, aga võimalus, et tal ei ole järgmiseks hooajaks üheski meeskonnas sõitjakohta. 

«Tänavune hooaeg on minu jaoks olnud väga nõudlik ja ma otsustasin kaaluda teisi võimalusi. Otsustasin Williamsi meeskonnas sõitmisest loobuda,» rääkis Kubica. 

2011. aastal juhtus Kubicaga jõhker õnnetus autorallil, mille järel on tema parem käsi siiani vigastatud ja osaliselt liikumatu. Pärast väga pikka taastusravi uskus mees 2017. aastal, et ta suudab naasta F1 ja ta tegigi seda. 

Rajapiire tungis läbi Kubica ralliauto. FOTO: Gianni Chiaramonti/AP

Teda kiitis ka Lewis Hamilton, kellega nad on vastamisi sõitnud juba 1998. aastast. «Robert on üks andekamaid sõidumehi, kellega olen vastamisi olnud, aga mis on veelgi võimsam, et ta oma sihikindlusega jätkas teekonda tagasi F1. Olgugi, et tulemused pole olnud head, siis ta on teinud suurepärase aasta,» jätkasas valitsev maailmameister poolaka suunas kiidusõnu. 

Robert Kubicast on jõuliselt huvitatud Saksamaa ringrajaautode meistrivõistlused, kuid Kubica ei mata maha veel F1-s jätkamise. «Olgugi, et mul ei pruugi sõitjakohta jätkuda, siis olen rahul ka asendussõitja kohaga või simulaatoril autode testimisega,» jättis Kubica küsimusi õhku. 

Tagasi üles
Back