Noortega eksperimenteerinud Manchester United alustas Euroopa liiga hooaega võiduga

Mason Greenwood
Mason Greenwood Foto: Dave Thompson / AP / Scanpix

Euroopa liiga alagrupiturniiri avamängus sai Manchester United koduväljakul keerulise võidu Astana meeskonna üle, kes alistati 17-aastase Mason Greenwoodi sooloväravast 1:0.

Kohtumine Old Traffordil algas kohe vägevalt, kui Fredi kauglöök tabas kolmandal minutil latti. Avapoolajal avanes kahel korral võimalus ka Marcus Rashfordil, kes ei suutnud Astana väravasuul seisnud Nenad Ericut üle mängida ning avapoolaeg lõppes viigiseisul 0:0.

Teisel poolajal jätkas United survestamist, kuid midagi ohtlikku siiski tekitada ei õnnestunud. 68. minutil otsustas Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjær noortega eksperimenteerimise lõpetada ja tõi vahetusest väljakule Jesse Lingardi ja Juan Mata, kes kohe ka teravusi lõid.

73. minutil suutis United lõpuks skoori avada, kui Mason Greenwood kaitseliini üksi üle mängis ja palli ka väravasse toimetas.

Mängu viimasel veerandtunnil ärkas ka Astana, kes asus ise ründama, kuid midagi ohtlikku Unitedi värava all siiski korraldada ei õnnestunud. Unitedil avanes võimalus mitmel korral veel kontrarünnakutest nõelata, kuid seis jäi muutumatuks ning United alustas eurohooaega raske 1:0 võiduga.