Vägevalt põnev algus Laver Cupil!
Euroopa Maailma vastu. Tennisetähed Genfis.

Rafael Nadal (keskel, valges) jagab Roger Federerile ja Alexander Zverevile paarismängu pausi ajal õpetussõnu.

FOTO: Christopher Levy / ZUMAPRESS.com/Scanpix

Šveitsis Genfis peetakse tennisetippude osalusel meeskondlik Laver Cupi turniir. Omavahel võistlevad Euroopa ja Maailma võistkonnad. Võistlus on rahvusvahelises tennisekalendris kolmandat korda.

Euroopa meeskonna kapten on rootslane Bjorn Borg ning tiimi kuuluvad eranditult ala tippude tipud: Rafael Nadal (ATP 1.), Roger Federer (ATP 3.), Dominic Thiem (ATP 5.), Stefanos Tsitsipas (ATP 6.), Alexander Zverev (ATP 10.), Fabio Fognini (ATP 13.), varus on hispaanlane Roberto Bautista Agut (ATP 7.)

Maailma meeskonna kapteniks ei ole keegi muu kui John McEnroe isiklikult ning tema tiimi liikmed on: John Isner (ATP 20.), Milos Raonic (ATP 24.), Nick Kyrgios (ATP 27.), Taylor Fritz (ATP 30.), Denis Shapovalov (ATP 33.), Jack Sock (ATP 210.), varus Jordan Thompson (ATP 53.).

Eile peeti kolm üksikmängu ja üks paarismäng. Laver Cupil on üksikmängu reeglid pisut teised, nimelt kui setid on 1:1 viigis, otsustab matši võitja kiire lõppmäng, mis mängitakse 10 punktini, endiselt peab tie break`is vahe olema kaks punkti.

Üksikmängudes alistas austerlane Dominic Thiem Kanada tennisisti Denis Shapovalovi 6:4 5:7 13:11, kusjuures Shapovalovil kiires lõppmängus koguni neli matšpalli.  

Ameeriklane Jack Sock oli üsna veenvalt parem itaallasest Fabio Fogninist 6:1 7:6(3), kuigi ka siin läks teises setis vaja kiiret lõppmängu.

Kreeka täht Stefanos Tsitsipas oli esimeses setis üle USA mängijast Taylor Fritzist 6:2, murdes kaks Fritzi pallingut, kuid andis teise seti jõudsalt mängu parandanud Fritzile 1:6. Matši saatust otsustavas tie break`is läks Tsitsipas 5:2 juhtima, kuid ameeriklane mängis filigraanslelt ning võitis neli punkti järjest. Pooltevahetusele mindi seisul 6:6. Seisul 7:7 tegi aga Fritz esimese topeltvea ning see otsustas, Tsitsipas hoidis mõlemad pallingupunktid ja võitis 10:7.

Paarismängus läksid Euroopa poolt väljakule Federer/Zverev ning Maailma tiimi esindasid Sock/Shapovalov. Kuigi viimastel oli koguni 16 murdepalli, õnnestus neil realiseerida vaid üks. Matš eurooplastele 6:4 7:5.

Pärast esimest võistluspäeva juhib Euroopa 3:1.

Täna on vastamisi Zverev - Isner, Federer - Kyrgios, Nadal- Raonic. Paarismängus esindavad Euroopat Nadal/Tsitsipas ning Maailma Kyrgios/Sock.

Tagasi üles
Back