Soomlane sõlmis NHLi klubiga megalepingu

Sebastian Aho

FOTO: Kostas Lymperopoulos / ZUMAPRESS.com/Scanpix

Soome jäähokikoondislane, 2016. aasta MM-hõbe Sebastian Aho tegi enne algavat hooaega megadiili, kui sõlmis lepingu maailma parima hokiliiga NHLi klubi Carolina Hurricanesiga.

Ka möödunud hooajal orkaanide rivistusse kuulunud soomlane teenib aastas nüüd 12 miljonit dollarit (10,88 miljonit eurot). Vabaagendina turul olnud Ahole tegi viie-aastase pakkumise ka Montreali Canadiens, kuid Hurricanes vastas samaväärse pakkumisega ja suutis niiviisi Aho endi ridades hoida.

Soomlase töötasust moodustab palk tühise osa. See on «vaid» 700 000 dollarit aastas. Suurema osa moodustab lepingu allkirjatasu, mis on 11,3 miljonit dollarit. Nn allkirjaraha on mängijale kõige kindlam viis raha kätte saada. Sest nimetatud summa on mängijale garanteeritud ka näiteks siis, kui NHLis peaks tulema mängijate streik, klubi ütleb lepingu üles, allkirjastamistasu makstakse ettenähtud tähtajal mängijale välja igal juhul.

Vaid 22-aastasest soomlasest kõrgem palk on ainult üheksal NHLi mängijal. Tuleb muidugi märkida, et Põhja-Carolina osariik võtab meie põhjanaabrilt teenitavast summast maksudena 42 protsenti.

Tagasi üles