Tipphetked: Kalev/Cramo kaotas Ühisliiga avamängus kindlalt Himkile

Eesti valitsev korvpallimeister BC Kalev/Cramo kaotas hooaja esimeses Ühisliiga mängus Moskva oblasti Himkile 63:86

Kalev suutis Himkiga sammu pidada kuni esimese veerandaja lõpuni. Avaveerandi 22:23 kaotanud Eesti meister lasi teisel veerandajal Venemaa klubiga vahe sisse ning mängu tagasi enam ei saadudki. Poolaeg kaotati 33:43 ja mäng 63:86. Võitjate resultatiivseim oli lätlane Janis Timma 16 punktiga, Serbia koondisega MMil käinud Stefan Jovic lisas 12 silma ja 6 resultatiivset söötu.

Kalevi suurim korvikütt oli Janari Jõesaar. Hispaaniast naasnud ääremängija tõi 18 punkti ja võttis maha 8 lauapalli. Kristjan Kitsing lisas 12 silma ning Aigars Škele toetas 10 punktiga.

Kalev ja Himki on Ühisliiga raames pidanud kokku 16 kohtumist ning Venemaa suurklubi on võitnud nendest koguni 15. Kalevi ainus võit pärineb 2018. aastast, kui samuti koduväljakul suudeti Himki 92:84 alistada.

Tänane kohtumine on kalevlastele üldse hooaja esimeseks mänguks, seevastu Himki on juba Ühisliigas väljakult võidukana lahkunud, kui kolmapäeval võeti üpriski kindel 79:75 võit Poola meeskonna Zielona Góra üle.

Himki selgeks liidriks on Aleksei Sved, kes peab vigastuse tõttu tänase mängu vahele jätma.