Sensatsioon! Väike Sloveenia blokkis volle EMil suure Venemaa teekonna (1)

Toimetas Indrek Raudkivi
Võidujoovastuses Sloveenia mängijad pärast mängu Venemaaga
Võidujoovastuses Sloveenia mängijad pärast mängu Venemaaga Foto: ANTONIO BAT / EPA/Scanpix

Meeste Euroopa võrkpalli meistrivõistlustel peeti esmaspäeva hilisõhtul kaks veerandfinaalmatši. Sloveenias alistas kodumeeskond üllatuslikult Venemaa kaks tundi ja 10 minutit kestnud kohtumises 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:21).

Tiitlikaitsja Venemaa soomlasest peatreeneri Tuomas Sammelvuo hoolelalustel tuli EMi veerandfinaalis alla neelata eriti mõru pill, sest venelased olid enne seda sammunud võidult võidule. Sealjuures alistati alagrupiturniiril seesama Sloveenia kergelt 3:0 (kõik geimid 25:21)

Ljubljanas 11 225 pealtvaataja ees peetud matšis sai venelastele saatuslikuks servivigade suur arv (24), sloveenid eksisid pallingul 15 korda. Sloveenia koondis kohtub poolfinaalis 26. septembril kodus tugeva Poolaga, kes teises veerandfinaalis oli ülikindlalt parem Saksamaast 3:0 (25:19, 25:21, 25:18).

Teisipäeval võitlevad poolfinaali pääsu eest Prantsusmaa-Itaalia ja Serbia-Ukraina.

Eilsete veerandfinaalide tipphetki saad vaadata siit.