N, 30.03.2023

Serviti murdis teisel poolajal Kehra

Postimees Sport
Serviti murdis teisel poolajal Kehra
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Serviti ja Kehra
Serviti ja Kehra Foto: Helin Potter / Eesti käsipalliliit

Tiitlikaitsja Põlva Serviti alistas põlises vastasseisus kodus HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 27:19 (11:10).

Kohtumine algas rahulikus tempos, ent mõlemapoolsete pallikaotuste ja valesöötudega. Peaosadesse tõusid väravavahid – häid tõrjeid tegid nii Eston Varusk kui Viktor Nikolajev, mõlemad peatasid ka ühe vastase karistusviske. Henri Sillaste viskas võõrustajate kasuks küll avavärava, aga peagi viis Anton Borovski kehralased 3:1 juhtima.

Järgmised kümme minutit visati väravaid kordamööda, kuniks 18. minutil viis Kehra uus ukrainlasest mängujuht Vladislav Naumenko külalised 8:5 ette. Serviti peatreener Kalmer Musting proovis muutust tuua vahetustega, kuid palli väravaraamidesse saamine tundus pikalt liiga keerulise tegevusena.

Kaotusseisus 6:9 jäi Serviti vähemusse, aga võitis selle perioodi ning 28. minutil viigistas Sillaste kiirrünnakust seisu, 10:10. Kolm sekundit enne poolajavilet viis Ülljo Pihus kodumeeskonna 11:10 juhtima. Teise pooltunni algul kasvatas Henri Hiiend vahet, ent ründevastutuse võtnud ukrainlased Naumenko ja Dmõtro Jankovski seadsid jalule viigi.

Kui Janar Mägi 41. minutil järjekordse viigiseisu, 15:15 tabloole sättis, ei ennustanud miski järgnenut. Tosinaminutilise «minimatši» võitis Serviti 10:1! Pidurdamatusse hoogu sattusid kogenud Sillaste ja Kristjan Muuga, kes tabasid nii äärelt, kiirrünnakutest kui kavalalt joonele lõigates.

Kehra jäi rünnakul Serviti agressiivse kaitse ja müürina seisnud Varuski vastu hätta ning tiitlikaitsja sai 27:19 võidu. Sillaste viskas üheksa, Muuga neli ning Mathias Rebane ja Stanislav Holodjuk kolm väravat. Kehra kasuks tabas Naumenko viis, Mägi, Jankovski ja Uvis Strazdinš neli korda.

Aruküla/Audentese lõpuspurdist HC Tallinna alistamiseks ei piisanud

Teises kolmapäevaõhtuses liigamängus võttis Aruküla/Audentes värskelt renoveeritud spordisaalis vastu mulluse hõbedameeskonna HC Tallinna. Võõrustajad said oma ridadesse tagasi mitmeid eelmisel nädalal Viljandis puudunud mehi, jäid küll kiirelt kaotusseisu, ent hoidsid pikalt vahet paari-kolme värava peal.

Pealinlaste värkeima täienduse Kaspar Leesi täpne karistusvise viis külalised 10. minutil 7:3 ette, kuid vahe ei kärisenud. Kümme minutit hiljem tõi Rauno Kopli tabamus arukülalased kahe värava kaugusele, kuid Tallinn tegi seisul 11:9 kiire 4:0 vahespurdi ning puhkama mindi valitseva Eesti karikavõitja juhtides 19:14.

Teise poolaja algul mängiti pea viis minutit väravata, enne kui Mihkel Vaher kaotusseisu vähendas ja Tallinna joonemängija Rainer Kelk punase kaardi teenis. Külaliste edu siiski püsis ja veel 45. minutil juhiti pärast Robin Obergi tabamust 25:21. Siis algas aga Aruküla/Audentese võimas spurt, mis päädis 57. minutil Andreas Parve 26:26 viigiväravaga!

Kogemused otsustasid sel puhul mängu saatuse, sest 29-aastased Marko Slastinovski ning Lees vormistasid 28:26 võidu Tallinnale. Võitjate poolel viskas Lees seitse, Slastinovski kuus ja Rauno Aus viis väravat, kaotajatel tabas Andre Sild viis ja Vaher neli korda. Kolmas voor lõpeb neljapäeval, kui Tapal kohtuvad SK Tapa ja Viljandi HC.

Märksõnad
Tagasi üles