Kanepi alustas Portugali turniiri võiduga Kreeka teise reketi üle

Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: Michael Owens / AP

Portugalis Caldas de Rainha ITFi turniiril esimest paigutust omav Kaia Kanepi suutis avaringis kahes setis alistada kreeklanna Valentini Grammatikopoulou 7:5, 6:1.

Kanepi ei saanud kohtumise alguses oma mängu toimima ning lasi seisul 1:1 oma pallingu murda. Aegamisi elas eestlanna paremini mängu sisse ja suutis vastase ise omakorda kahel korral vastu murda ning võitis 43 minutit kestnud seti 7:5.

Teises setis tuli tasemevahe paremini välja ja kreeklanna hakkas üha enam lihtvigu tegema. Grammatikopoulou suutis küll kaks matšpalli päästa, kuid Kanepi kasutas oma kolmanda võimaluse ära ja nii võitiski eestlanna vaid 26 minutit kestnud seti 6:1.

Teises ringis läheb Eesti teine reket Kanepi vastamisi 38-aastase kohaliku mängijaga Ines Murta, kes hoiab maailma edetabelis 709. positsiooni.