L, 9.12.2023

Kvjat ei saa kodusel etapil kasutada Vene lipu värvides kiivrit: see on täielik nali

Postimees Sport
Copy
Daniil Kvjat
Daniil Kvjat Foto: XPB/XPB Images/Press Association Images

Vormel 1 sarja reeglite tõttu ei saa Toro Rosso venelasest piloot Daniil Kvjat kasutada oma kodusel GP-l Venemaa lipu värvides kiivrit.

F1-sarja reeglites on eraldi välja toodud punkt, et üks sõitja võib hooaja jooksul kasutada kahte erinevat kiivrikujundust. Selle tõttu ei saa Daniil Kvjat Venemaa GP-l sõita vene lipu värvi kiivriga.

«See on ilus kiiver. Jätan selle praegu lihtsalt garaaži, et inimesed seda näha saaksid. Minu arust on see reegel täielik nali. Aga reegel on reegel, midagi teha ei ole. Tahtsime lihtsalt vinget kujundust, midagi Vene lipu värvides,» rääkis Kvjat Autospordile.

«Kasutan seda siiski võib-olla, ma ei tea mis siis saama hakkab. Minu arust on reeglite osas muude asjadega rohkem vaja vaeva näha kui kiivrite kujundustega. Meil on suuremaid probleeme,» lausus Kvjat.

Ühtlasi kaob selle reegliga võimalus Pierre Gaslyl Jaapani GP-l erilist kiivrit kanda, kuigi Gasly seda teha sooviks. Nimelt on Red Bulli mootor toodetud Jaapani tootja Honda poolt. «See on täielik p***. Mul on Daniilist kahju, see on tema koduvõistlus. Meil on muidki probleeme, ma ei saa aru, miks kiivritega tegeletakse?» rääkis Gasly.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles