Eesti maastikurattureid saatis Iisraelis ebaõnn

Eeslannad Iisraelis.

FOTO: Erakogu

Eesti maastikuratturid Janika Lõiv ja Greete Steinburg lõpetasid paaridele mõeldud 1. kategooria mitmepäevasõidu teise ja kolmanda etapi seitsmendal positsioonil. 

Teisel etapil sõitsid eestlannad esmalt rajal valesti ning seejärel purunes Steinburgil kett. «Sõitsime teises grupis ja ühes kurvis oli nool pikali kukkunud. Kogu meie grupp pani mööda ning eksles umbes 15–20 minutit,» rääkis Lõiv pärast võistlust. «Edasi saime oma sõitu natuke teha, aga kahjuks tuli tehniline rike – purunes kett. Parandasime selle ja olime jäänud peaaegu võistlejate rivi lõppu. Raja teisel poolel suutsin mina veel betoonil korralikult kukkuda, kus kruusaklibu oli peal, ning seejärel sõitsime lihtsalt rahulikult lõpuni.»

Teise etapi parimad olid kanadalannad Haley Smith ja Catherine Pendrel ajaga 4:12.10. Teisena lõpetasid Jovana Crnogorac – Sophie Von Berswordt-Wallrabe (4:16.48) ja kolmandana Chloe Woodruff – Erin Huck (4:29.15). Lõivu ja Steinburgi lõpuaeg oli 4:42.27.

Kolmandal ja ühtlasi viimasel etapil jätkas ebaõnn eestlannade jälitamist. Nimelt tuli Lõivu rattal sõidu algfaasis kett maha ning eestlannad kaotasid palju aega selle kodaratest kättesaamisel. «Kokkuvõttes oleme jälle Greetega ühe kogemuse võrra rikkamad. Kahjuks aga ei suutnud realiseerida vormi ebaõnne tõttu. Uuel aastal saame uuesti proovida,» ütles Lõiv. «Kokkuvõttes oli tuur äge ja palju toredaid radu. Koostöö Janikaga sujus hästi,» lisas Steinburg.

Kolmanda etapi võitsid taas kanadalannad Smith – Pendrel, kes lahkusid koju ka tuuri üldvõiduga. Nende ajaks oli viimasel päeval 2:58.55. Teisena lõpetasid Sofia Gomez Villafane – Rose Grant ajaga 3:01.41 ja kolmandana Jovana Crnogorac – Sophie Von Berswordt-Wallrabe ajaga 3:01.44. Lõiv ja Steinburg lõpetasid ajaga 3:09.23. Kokkuvõttes pälvisid eestlannad 6. koha.

Tagasi üles