Suur ülevaade: kõik medalivõitjad Doha MMil

Karsten Warholm, 400 meetri tõkkejooksu maailmameister.

FOTO: Tairo Lutter

27. septembrist 6. oktoobrini Dohas toimuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel jagatakse 49 medalikomplekti.

Reede, 27. september

N maraton: 1. Ruth Chepngetich (Keenia) 2:32.43, 2. Rose Chelimo (Brunei) 2:33.46, 3. Helalia Johannes (Namiibia) 2:34.15

Laupäev, 28. september

N vasaraheide: 1. DeAnna Price (USA) 77.54, 2. Joanna Fiodorow (Poola) 76.35, 3. Zheng Wang (Hiina) 74.76
M kaugushüpe: 1. Tajay Gayle (Jamaika) 8.69, 2. Jeff Henderson (USA) 8.39, 3. Juan Miguel Echevarria (Kuuba) 8.34
N 10 000 m jooks: 1. Sifan Hassan (Holland) 30.17,62, 2. Letesenbet Gidey (Etioopia) 30.21,23, 3. Agnes Jebet Tirop (Keenia) 30.25,20
100 m jooks: 1. Christian Coleman (USA) 9,76, 2. Justin Gatlin (USA) 9,89, 3. Andre De Grasse (Kanada) 9,90
M 50 km käimine: 1. Yuzuke Suzuki (Jaapan) 4:04.20, 2. Joao Vieira (Portugal) 4:04.59, 3. Evan Dunfee (Kanada) 4:05.02
N 50 km käimine: 1. Rui Liang (Hiina) 4:23.26, 2. Maocuo Li (Hiina) 4:26.40, 3. Eleonora Anna Giorgi (Itaalia) 4:29.13

Naiste vasaraheite maailmameister DeAnna Price.

FOTO: Tairo Lutter

Pühapäev, 29. september

N teivashüpe: 1. Anželika Sidorova 4.95, 2. Sandi Morris (USA) 4.90, 3. Katerina Stefanidi (Kreeka) 4.85
M kolmikhüpe: 1. Christian Taylor (USA) 17.92, 2. Will Claye (USA) 17.74, 3. Hugues Fabrice Zango (Burkina Faso) 17.66
4x400 m segateatejooks: 1. USA 3.09,34, 2. Jamaika 3.11,78, 3. Bahrein 3.11,82
N 100 m jooks: 1. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaika) 10,71, 2. Dina Asher-Smith (Suurbritannia) 10,83, 3. Marie-Josee Ta Lou (Elevandiluurannik) 10,90
N 20 km käimine: 1. Hong Liu (Hiina) 1:32.53, 2. Shenjie Qieyang (Hiina) 1:33.10, 3. Liujing Yang (Hiina) 1:33.17

Esmaspäev, 30. september

M 5000 m jooks: 1. Muktar Edris (Etioopia) 12.58,85, 2. Selemon Barega (Etioopia) 12.59,70, 3. Mohammed Ahmed (Kanada) 13.01,11
N 3000 m takistusjooks: 1. Beatrice Chepkoech (Keenia) 8.57,84, 2. Emma Coburn (USA) 9.02,35, 3. Gesa Felicitas Krause (Saksamaa) 9.03,30
N 800 m jooks: 1. Halimah Nakaayi (Uganda) 1.58,04, 2. Raevyn Rogers (USA) 1.58,18, 3. Ajee Wilson (USA) 1.58,84
M kettaheide: 1. Daniel Stahl (Rootsi) 67.59, 2. Fedrick Dacres (Jamaika) 66.94, 3. Lukas Weisshaidinger (Austria) 66.82 ... 19. Martin Kupper (Eesti) 62.10
N kõrgushüpe:
1. Maria Lasitskene 2.04, 2. Jaroslava Magutših (Ukraina) 2.04, 3. Vashti Cunningham (USA) 2.00
M 400 m tõkkejooks: 1. Karsten Warholm (Norra) 47,42, 2. Rai Benjamin (USA) 47,66, 3. Abderrahman Samba (Katar) 48,03 ... 9. Rasmus Mägi (Eesti) poolfinaalis 48,93

Meeste teivashüppe maailmameister Sam Kendricks.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Teisipäev, 1. oktoober

M 800 m jooks: 1. Donovan Brazier (USA) 1.42,34, 2. Amel Tuka (Bosnia ja Hertsegoviina) 1.43,47, 3. Ferguson Cheruiyot Rotich (Keenia) 1.43,82
M teivashüpe: 1. Sam Kendricks (USA) 6.02, 2. Armand Duplantis (Rootsi) 6.02, 3. Piotr Lisek (Poola) 5.87
N odavise: 1. Kelsey-Lee Barber (Austraalia) 66.56, 2. Shiying Liu (Hiina) 65.88, 3. Huihui Lyu (Hiina) 65.49
M 200 m jooks: 1. Noah Lyles (USA) 19,83, 2. Andre De Grasse (Kanada) 19,95, 3. Alex Quinonez (Ecuador) 19,98

Kolmapäev, 2. oktoober

M vasaraheide: 1. Pawel Fajdek (Poola) 80.50, 2. Quentin Bigot (Prantsusmaa) 78.19, 3. Bende Halasz (Ungari) 78.18, 3. Wojciech Nowicki (Poola) 77.69
N 200 m jooks: 1. Dina-Asher Smith (Suurbritannia) 21,88, 2. Brittany Brown (USA) 22,22, 3. Mujinga Kambundji (Šveits) 22,51
M 110 m tõkkejooks: 1. Grant Halloway (USA) 13,10, 2. Sergei Šubenkov 13,15, 3. Pascal Martinot-Lagarde (Prantsusmaa) 13,18, 3. Orlando Ortega (Hispaania) 13,30

Neljapäev, 3. oktoober

N kuulitõuge: 1. Lijao Gong (Hiina) 19.55, 2. Danniel Thomas-Dodd (Jamaika) 19.47, 3. Christina Schwanitz (Saksamaa)
N 400 m jooks: 1. Salwa Eid Naser (Bahrein) 48,14, 2. Shaunae Miller-Uibo (Bahama) 48,37, 3. Shericka Jackson (Jamaika) 49,47
N 7-võistlus: 1. Katarina Johnson-Thompson (Suurbritannia) 6981 punkti, 2. Nafissatou Thiam (Belgia) 6677, 3. Verena Preiner (Austria) 6560
M 10-võistlus: 1. Niklas Kaul (Saksamaa) 8691 punkti, 2. Maicel Uibo (Eesti) 8604, 3. Damian Warner (Kanada) 8529 … 6. Janek Õiglane (Eesti) 8297

Reede, 4. oktoober

M kõrgushüpe: 1. Mutaz Essa Barshim (Katar) 2.37, 2. Mihhail Akimenko 2.35, 3. Ilja Ivanjuk 2.35
N kettaheide: 1. Yaime Perez (Kuuba) 69.17, 2. Denia Caballero (Kuuba) 68.44, 3. Sandra Perkovic (Horvaatia) 66.72
N 400 m tõkkejooks: 1. Dalilah Muhammad (USA) 52,16 MR, 2. Sydney McLaughlin (USA) 52,23, 3. Rushell Clayton (Jamaika) 53,74
M 3000 m takistusjooks: 1. Consenslus Kipruto (Keenia) 8.01,35, 2. Lamecha Girma (Etioopia) 8.01,36, 3. Soufiane El Bakkali (Maroko) 8.03,76 ... 39. Kaur Kivistik (Eesti) 8.39,26
M 400 m jooks: 1. Steven Gardiner (Bahama) 43,48, 2. Anthony Jose Zambrano (Kolumbia) 44,15, 3. Fred Kerley (USA) 44,17
M 20 km käimine: 1. Toshikazu Yamanishi (Jaapan) 1:26.34, 2. Vassili Mizinov 1:26.49, 3. Perseus Karlström (Rootsi) 1:27.00

Meeste kuulitõukes krooniti maailmameistriks Joe Kovacs.

FOTO: David J. Phillip / AP

Laupäev, 5. oktoober

N 1500 m jooks: 1. Sifan Hassan (Holland) 3.51,95, 2. Faith Kipyegon (Keenia) 3.54,22, 3. Gudaf Tsegay (Etioopia) 3.54,38
M kuulitõuge: 1. Joe Kovacs (USA) 22.91, 2. Ryan Crouser (USA) 22.90, Tomas Walsh (Uus-Meremaa) 22.90
N 5000 m jooks: 1. Hellen Obiri (Keenia) 14.26,72, 2. Margaret Chelimo-Kipkemboi (Keenia) 14.27,49, 3. Konstanze Klosterhalfen (Saksamaa) 14.28,43
N kolmikhüpe: 1. Yulimar Rojas (Venetsueela) 15.37, 2. Shaneika Ricketts (Jamaika) 14.92, 3. Caterina Ibarguen (Kolumbia) 14.73
N 4x100 m teatejooks: 1. Jamaika 41,44, 2. Suurbritannia 41,85, 3. USA 42,10
M 4x100 m teatejooks: 1. USA 37,10, 2. Suurbritannia 37,36, 3. Jaapan 37,43
M maraton: 1. Lelisa Desisa (Etioopia) 2:10.40, 2. Mosinet Geremew (Etioopia) 2:10.44, 3. Amos Kipruto (Keenia) 2:10.51 … 26. Tiidrek Nurme (2.17.38)33. Roman Fosti (2:18.30)

Pühapäev, 6. oktoober

N kolmikhüpe: 1. Malaika Mihamo (Saksamaa) 7.30, 2. Marina Bekh-Romantšuk (Ukraina) 6.92, 3. Ese Brume (Nigeeria) 6.91
M 1500 m jooks: 1. Timothy Cheruiyot (Holland) 3.29,26, 2. Taoufik Makhloufi (Alžeeria) 3.31,38, 3. Marcin Lewandowski (Poola) 3.31,46
M odavise: 1. Anderson Peters (Grenada) 86.89, 2. Magnus Kirt (Eesti) 86.21, 3. Johannes Vetter (Saksamaa) 85.37
M 10 000 m jooks: 1. Joshua Cheptegei (Uganda) 26.48,36, 2. Yomif Kejelcha (Etioopia) 26.49,34, 3. Rhonex Kipruto (Keenia) 26.50,32
N 100 m tõkkejooks: 1. Nia Ali (USA) 12,34, 2. Kendra Harrison (USA)  12,46, 3. Danielle Williams (Jamaika) 12,47
N 4x400 m teatejooks: 1. USA 3.18,92, 2. Poola 3.21,89, 3. Jamaika 3.22,37
M 4x400 m teatejooks: 1. USA 2.56,69, 2. Jamaika 2.57,90, 3. Belgia 2.58,78

Tagasi üles