Priit Vene: eurosari näitab noortele, milliseid valikuid elus teha

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene.

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond peab kolmapäeval FIBA Europe Cupi eelringi esimese mängu Joensuu Katajaga, peatreener Priit Vene sõnul oleks alagrupiturniirile jõudmine väga tähtis.

«Seda juba seepärast, et noored saaksid aimu, milliseid valikuid elus edasi teha,» andis Vene selge vihje, aga rõhutas kohe, et ta ei pea üldse silmas, et kellegi suhtumine oleks halb.

«Küsimus on selles, mida hakkad elus edasi tegema. Kas oled heaks mängumeheks saamise nimel valmis tegema kolm korda rohkem tööd? Paljud ei kujutagi ette, mida Euroopa korvpalli tase endast kujutab. Eurosarja abil saab laiema maailmaga suurema kontakti. Näiteks käisime hooajaeelsel turniiril Itaalias, osa mängijaid sai seal puust ja punaseks selgeks, mida sealne tase tähendab.

Ning teiseks aitab eurosarjas mängimine oma klubis asju järjest suuremalt ette võtta,» loetles Vene plusspoolt.

Alagrupiturniirile pääsemiseks tuleb Kataja alistada kahe, kodus ja võõrsil peetava, mängu kokkuvõttes. Soomes minnakse vastamisi 9. oktoobril. Kui põhjanaabrid õnnestub alistada, satub Tartu meeskond alagruppi, kus ootavad ees Bakken Bears Taanist, Körmendi Egis Ungarist ja Varssavi Legia.

Mänedžmendi suvise tööga jääb Vene rahule, öeldes, et mida eelarve on meeskonna koostamisel võimaldanud, on ka tehtud. «Hea, et suutsime teha lisakäigu ja leida tagaliini Martynas Mažeika näol kuuks ajaks kogemust juurde,» märkis ta.

Peatreeneri hinnangul võivad tartlased küll tahta Mažeikat terveks hooajaks endale jätta, kuid too mees sihib kõrgemat mängu ning Vene kahtleb, et teda ei õnnestu lepingu lõppedes enam Tartus hoida.

Kataja kohta on vähe infot. Tartlaste vastased pidasid laupäeval koduliigas esimese mängu ja alistasid BC Nokia 79:72, tolles kohtumises osales võitjate poolel kaks välismängijat. Videopildi hankimisega tegeldakse.

Tartu alustas Eesti-Läti liigat 90:84 võiduga Valga-Valka üle, ehkki juhtis pikka aega turvalise eduga. «Olime mänguks üsna hästi valmis, kuid ühel hetkel kaotasime keskendatuse. Saime teada, et mäng kestab 40, mitte 36 minutit. Selle pealt on hea teha järgmine samm, oleme kolmapäeval kindlasti paremini valmis,» usub Vene.

Aasta poole ette vaadates soovib loots näha mängijate arengut. Hispaaniast kodumaale naasvast Robert Valgest ootab ta üht skooriliidrit ning loodab, et noor mees mängib end pildile ja astub sammu edasi.

Tagasi üles