Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

PM Dohas. Treeningul hüppeliigesele haiget teinud Galeta: jalas käis kerge raks läbi

Kristo Galeta. FOTO: Tairo Lutter / Postimees

Eesti kuulitõukaja Kristo Galeta tegi päev enne Dohasse saabumist treeningul hüppeliigesele haiget. 36-aastane vägilane on enda sõnul hooaja parimas vormis ja loodab, et ootamatult tekkinud mure saab kvalifikatsiooniks lahendatud.

«Äkki saame selle mure kõrvaldatud. Tegin hüppeliigesele natuke haiget – jalas käis kerge raks läbi ja lõpetasin treeningu,» sõnas Galeta, kes andis vormile lihvi Roomas treeninglaagris. «Dohas olen olnud füsioterapeutide hoole all. Üritame teha kõik mis võimalik, et seda valu ei tunneks ja oleksin konditsioonis. Teibime jala homme hästi tugevalt kinni ja vaatame, kuidas vastu peab,» lisas Galeta. 

Rooma treeninglaagri loeb Galeta siiski kordaläinuks. «Kõik oli ideaalne, kuni viimase päevani. Lihvisime vormi ja iga päevaga läks seis aina paremaks. Laagri lõpus tegime suuremaid tõuketreeninguid – füüsiline vorm ja jõunäitajad on hetkel maksimumis,» ütles kuulitõukaja.

Käimasolev hooaeg on Galetal olnud suurepärane, suvel Pärnus tõugatud 20.76 tähistab Eesti rekordit. «See hooaeg on elu parim. Olen võtnud hästi palju rekordeid enda nimele. See, et siia jõudsin, oli suureks boonuseks. Loomulikult tahan ka siin endast maksimumi anda,» kommenteeris ta.

Galetal on aega jalga ravida, sest kuulitõuke kvalifikatsioon toimub Dohas neljapäeval, 3. septembril. Kvalifikatsiooninorm on 20.90.

Tagasi üles
Back