Jasmiin Üpraus: eesmärgiks on MM-sarja medal

Jasmiin Üpraus

FOTO: Eesti Veemoto Liit

Jetispordi MM-sari on naasmas suvepuhkuselt ja kolmas etapp sõidetakse täiesti uues võistluskohas Hiinas Qingdaos.

Qingdao on tuntud kui 2008 aastal toimunud suveolümpiamängude purjetamisalade toimumiskoht. Jetispordi rahvusvahelisi tiitlivõistlusi seal varem peetud ei ole.

Eesti jetispordi koondis on Hiinas esindatud kolme sõitjaga. SKI Ladies GP1 klassis võistleb möödunud hooaja MM-sarja pronksmedali omanik ja selle aasta Euroopa meister Jasmiin Üpraus, SKI GP1 klassis Euroopa pronks Markus Lutsokert ja Runabout GP1 klassis asub joonele Anton Pankratov.

Jasmiini suvine ettevalmistus MM-sarjas jätkamiseks on olnud tihe. Kaasa on sõidetud kogu Euroopa meistrivõistluste sari, kus võideti klassis SKI Ladies GP1 Euroopa meistritiitel ja klassis SKI GP2 tuldi meeste konkurentsis pronksile. Eesti meistrivõistlustel tuli meistritiitel naiste klassis ja pronksmedal SKI GP1 klassis. Läti meistrivõistlustel sõideti kaasa viimasel etapil, kust võeti klassis SKI Ladies GP1 etapivõit valitseva maailmameistri Krista Uzare ees.

Viimaseks peaprooviks enne MM-sarja jätkumist Hiinas oli septembris toimunud viimane Alpe Adria sarja Horvaatia etapp. Etapivõit võeti kahes klassis – Ski Ladies GP1 klassis ja SKI GP1 klassis. 

«Kuna tegu oli viimase võistlusega enne MMi Hiinas, siis võtsime seda kui peaproovi ning tänu heale ja lainelisele rajale, oli see väga hea ettevalmistus. Võisteldes SKI GP1 klassis mitmete meestippsõitjatega, näitasin ma väga head hoogu, tehnikat ja stabiilsust, võites 3st sõitust 2. Nüüd olen täielikult valmis MMil esikoha nimel võistlema,» võttis Jasmiin ettevalmistuse kokku.

Markus Lutsokerdil ettevalmistus nii muretult ei ole kulgenud. Stabiilne sõit EM-sarjas tõi talle kokkuvõttes SKI GP1 klassis pronksmedali, aga Eesti meistrivõistluste viimasel etapil Purtses tegi Markus läbi suurel kiirusel kukkumise ja vigastas oma rannet.  «Hiinas tõotab tulla põnev võistlus. Jett, mille me Hiina ära saatsime on äärmiselt kiire, kuid kahjuks jäi väga vähe aega sellega trenni teha. Ettevalmistus on sujunud hästi, kuid kahjuks viimasel Eesti etapil kukkusin ajasõidus suurel kiirusel ja vigastasin rannet. Loodetavasti paraneb see Hiina etapiks ära ja ma saan anda endast parima,» kommenteeris ettevalmistust Markus.

Anton Pankratov, kes on hetkel Runabout GP1 klassis MM-sarjas viiendal kohal, sai vee peal trenni teha kuni jettide Hiina saatmiseni augustis. «Midagi ei ole teha, saatsin jeti Hiina ära ja panin oma teise võistlusjeti mootori varuks kaasa. Kui tehnika peaks alt vedama, siis on võimalus mootor ära vahetada. Piirdun hetkel üldfüüsilise ettevalmistusega ja loodan sõita Hiinas välja hea tulemuse,» rääkis Anton ettevalmistusest.

Jetispordi MM-sarja kolmas etapp sõidetakse 10.-13. oktoobrini Hiinas Qingdaos.

Tagasi üles