Leedu klubi viskas EuroCupi rekordi ja üllatas suursoosikut

Toimetas Ville Arike
Vilniuse Rytast juhendab mitu aastat Leedu koondise peatreenerina töötanud Dainius Adomaitis.
Vilniuse Rytast juhendab mitu aastat Leedu koondise peatreenerina töötanud Dainius Adomaitis. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA

Eile alanud Vana Maailma tugevuselt teisel klubikorvpalli turniiril EuroCup hakati kohe avamängus paugutama, tehti üks rekord ja sündis kergemat sorti üllatus.

Esimene pall visati õhku Vilniuses, kohaliku Rytase ja Krasnodari Lokomotiv-Kubani vahelises mängus. Sarja kahe endise meistri mõõduvõtmise võitis kodupubliku rõõmuks Leedu klubi 92:86.

Seejuures kaotas Rytas esimese veerandaja 16:23, kuid võitis teise koguni 40:21, juhtis poolajaks 56:44 ja suutis edu lõpuni hoida. Visatud 40 punkti tähendavad sarja kõigi aegade rekordit teisel veerandajal. Kõiki veerandaegu arvesse võttes oli tegemist kolmanda koha jagamisega. Hooajal 2009/10 suutis ühe 44-punktilise perioodi teha Jeruusalemma Hapoel ja hooajal 2014/15 42-punktilise perioodi Valencia.

Üleplatsimeheks kerkis 27 punktiga võitjaist Eimantas Bendzius. Kaotajaile tõi Johnny O'Bryant 24 silma.