PM Dohas. MM-hõbe Uibo: see pole mulle kohale jõudnud, võib-olla kunagi jõuab

Kümnevõistlus Dohas.

FOTO: Tairo Lutter

Kergejõustiku MMil Dohas isikliku rekordi 8604 punktiga teise koha ja hõbemedali teeninud Eesti kümnevõistleja Maicel Uibo on saavutatuga mõistagi ülirahul ja märkis, et tehtud töö on kandnud vilja.

«Kui teed tööd ja tulemused lähevad paremaks, siis see on õnnelik hetk. Praegu pole see mulle päris kohale jõudnud, võib-olla kunagi jõuab, võib-olla ei jõua, ma ei tea,» rääkis MM-hõbe Eesti ajakirjanikele. «Praegu on hea meel, olen enam-vähem ühes tükis finišis. Rekord, medal, varem pole paremini läinud.»

Kümnevõistluse maailmameistriks krooniti sakslane Niklas Kaul (8691 punkti) ja pronksmedali pälvis kanadalane Damian Warner (8529). Uibo koondisekaaslane Janek Õiglane sai 8297 punktiga kuuenda koha. Prantslasest suursoosik Kevin Mayer katkestas.

«200 meetrit enne 1500 meetri jooksu finišit vaatasin, et Kaul on eest läinud, aga taga polnud kedagi. Enne jooksu panin sekundid paika,» rääkis Uibo, kes läks kohe algul Kauliga kaasa ja proovis suisa kuldmedalit püüda.

«Äkki pärast oleks mõelnud, et «mis oleks olnud, kui…». Ma pidin proovima, aga tal lippasid need jalad kiiremini. Ta hakkas kolmandal ringil eest ära minema, siis juba vaatasin ekraani pealt, mis toimub tagapool.»

Teise võistluspäev kõrghetkes võib pidada teivashüpet, kus Uibo parandas isiklikku rekordit kümne sentimeetriga, ületades 5.40 meetrit. Uibo on kaks aastat sama teibaga hüpanud, aga vajab enda sõnul jäigemat. 

«Kui mul on hea vorm ja tingimused on head, siis see teivas jääb pehmeks. Pean ennast natuke tagasi hoidma ja kuldse kesktee leidma. Kui võtta jäigemad teibad, siis 5.40 võiks olla stabiilsem ja siis saab potentsiaalselt minna ka kõrgematele kõrgustele,» kommenteeris Uibo.

MM-hõbe märkis, et paari alal jääb tulemus pisut kripeldama. Parema õnnestumise korral oleks olnud saadaval isegi MM-kuld. «Tõkkejooks läks natuke nihu, aga pole hullu,» sõnas stardis peaaegu ninali kukkunud Uibo, lisades: «Ja mu lemmikala kettaheide ei tulnud välja, aga hõbe on hõbe.»

Odaviskes segas kümnevõistlejat liiga teinud õlg. «Ma ei olnud kolm kuud odaliigutusi teinud,» tunnistas Uibo, kes sai avakatsel kirja 63.83 ja suuremad pinged olid selle tulemusega maas. «Tahtsin juurde panna, aga valu käis läbi. Päris nii kõva mees ei olnud.»

Perekond Uibo teenis samal võistluspäeval lühikese aja jooksul kaks hõbemedalit, sest Maiceli abikaasa Shaunae saavutas teise koha 400 meetri jooksus. «Topelt nauding. Mõlemad läheme medaliga koju ja kõik on hästi. Kaklema ei lähe, mõlemal on hõbe,» lausus eestlane.

Uibo seeria Dohas: 100 m jooks 11,10; kaugushüpe 7.46; kuulitõuge 15.12; kõrgushüpe 2.17; 400 m jooks 50,44; 110 m tõkkejooks 14,43; kettaheide 46.64; teivashüpe 5.40; odavise 63.83; 1500 m jooks 4.31,51.

Tagasi üles