Fotod: droon katkestas Luksemburgis Euroopa liiga mängu

Dudelange'i ja Karabahhi kohtumine tuli veerandtunniks ootamatu külalise tõttu peatada.

Jalgpalli Euroopa liiga eilsetes hilisõhtustes kohtumistes soosikud ei vääratanud, omapäraseim vaatepilt avanes aga hoopis Luksemburgis.

Võidupunktid kirjutasid tabelisse nii Londoni Arsenal (alistas kodus Liege'i Standardi 4:0), Sevilla (1:0 Nicosia Apoeliga), PSV Eindhoven (võõrsil 4:1 Trondheimi Rosenborgiga), Rooma Lazio (2:1 Rennes'iga) kui Frankfurdi Eintracht (võõrsil 1:0 Guimaraesiga).

Kõigi alagruppide tabeliseise kahe vooru järel saad vaadata siit.

Varasemas turniirifaasis Eesti meistrist Nõmme Kaljust jagu saanud Luksemburgi esiklubi Dudelange kaotas 1:4 Aserbaidžaani tšempionile Agdami Karabahhile. Kuid tulemusest märksa enam leidis kõlapinda, et kohtumine poole tunni järel umbes 15 minutiks katkestati.

Selle põhjustas Mägi-Karabahhi lipuga droon, mis külaliste 2:0 eduseisus staadioni kohale lendas. Esmalt üritasid kummagi meeskonna mängijad drooni tulutult palliga alla visata. Lõpuks sai heitlus siiski jätkuda.

Juba ligi kaks aastakümmet kestab Mägi-Karabahhis konflikt. Piirkond kuulub küll Aserbaidžaani alla, kuid seal elavad suures enamuses armeenlased, kes kohaliku võimuga ei lepi.

Mängijad üritasid drooni palliga alla "tulistada". Tulutult.