R, 3.02.2023

PM Dohas. MMil põrunud Saksamaa odaviskaja eiras ajakirjanikke

Kris Ilves
, reporter
PM Dohas. MMil põrunud Saksamaa odaviskaja eiras ajakirjanikke
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andreas Hofmann.
Andreas Hofmann. Foto: Tairo Lutter

Dohas toimuv MM on lõppenud Saksamaa odaviskajate Andreas Hofmanni ja Thomas Röhleri jaoks. Hofmann piirdus kvalifikatsioonis 80.06 meetri ja 20. kohaga, Röhler sai kirja 79.29 ja 23. koha. Häving.

Hofmann ei tahtnud pärast ebaõnnestumist intervjuusid anda. Ta kõndis ajakirjanikest sisuliselt sõnagi lausumata mööda. «Olen pettunud. Tulemus on s***, kuid peame sellega leppima,» ütles Hofmann nördinult ühele Saksamaa väljaandele, aga eiras paljusid Saksamaa ajakirjanikke, soomlastele ütles ta lihtsalt «ei».

See on Hofmanni puhul haruldane käitumine, sest 27-aastane sakslane on tavaliselt jutukas, hea tujuga. Mullu EMil hõbemedali pälvinud Hofmann hoiab maailma hooaja edetabelis 89.65 meetri pikkuse odakaarega kolmandat kohta.

Valitsev Euroopa meister ja olümpiavõitja Röhler leidis (rohkem) aega ajakirjanikega rääkida: «Odavise sõltub palju pisiasjadest ja seekord olid mul tehnilised vead. Me ei pea siinkohal rääkima kliimast ega staadionikattest. Täna lihtsalt polnud minu päev,» lausus Röhler, kes sel hooajal visanud oda 86.99 meetri kaugusele.

Saksamaa odaviskajatest jõudsid lõppvõistlusele valitsev maailmameister Johannes Vetter (kvalifikatsioonis 89.35) ja Julian Weber (84.29).

Märksõnad
Tagasi üles