Tartu Linnamaratonil võistles rekordarv osalejaid

8.Tartu Linnamaraton.
8.Tartu Linnamaraton. Foto: Margus Ansu

Eile peeti Tartus kaheksas linnamaraton, millest võttis osa rekordiline arv inimesi. 42 km distantsi võitis Rauno Laumets ajaga 2:28.36, vahendab tartumaraton.ee.

Poolel maal olid koos Laumets, ürituse kolmekordne võitja Raivo Alla ja tänavuse Tartu Maastikumaratoni võidumees Rauno Jallai. 30. kilomeetriks oli Jallai maha jäänud ning õige pea suutis Laumets ka Allast lahti rebida. Raekoja platsile laotatud punasele vaibale saabuski Laumets uhkes üksinduses. Teiseks tõusis tugeva lõpuga Jallai (+2.04) ja kolmandana finišeeris Alla (+3.25).

«Keskendusin enda tempole ega mõelnud kohale. Tegin kindla peale ühtlase jooksu, et lõpus mitte haamrit saada. Esimese maratoni kohta tuli ikka väga hea aeg,» rääkis Laumets.

Naiste konkurentsis võitis 42 km distantsi Kadiliis Kuiv (2:58.46), kellele järgnesid Eve Talts (+3.19) ja Lilian Raspel (+8.53).

Poolmaratonil oli meestest teist aastat järjest kiireim Raido Mitt (1:09.14). Teisena lõpetas Dmitri Aristov (+2.14) ning kolmandana Ülari Kais (+4.25).

21 km distantsi naiste esikolmiku moodustasid Liis-Grete Arro (1:22.17), Marion Tibar (+1.56) ja Maris Terno (+4.00).

Kõige osavõturohkema distantsi ehk 10 km jooksu nobedaim mees oli Kenny Kivikas (31.56) ning naine Kaisa Kukk (36.53).

8. Tartu Linnamaratoni põhidistantsidele registreerus rekordilised 4036 inimest (neist 621 maratonidistantsile, 1416 poolmaratonile ja 1999 10 km distantsile). Kui juurde liita veel reedese Friday Night Runi 1490 ja laupäevaste lasteürituste 3205 osalejat, saab linnamaratoni ürituste osalejate koguarvu 8731. Lisaks põhidistantside osavõtunumbrile on rekordilised ka Friday Night Runi, lasteürituste ja koguarvu numbrid.

Tartu Linnamaratoniga tõmmati joon alla kuuest osavõistlusest koosnevale Tartu Maratoni Kuubik 2019 hooajale. Meestest triumfeeris kolmandat hooaega järjest Sander Linnus. Naistest oli parim Reeda Tuula-Fjodorov, kes võitis sarja ka 2015. ja 2018. aastal.

Tutvu algtekstiga tartumaraton.ee kodulehel.