Tipphetked: Kalev/Cramo alistas Nižni Novgorodi ja teenis Ühisliigas hooaja esimese võidu

BC Kalev/Cramo avas korvpalli VTB Ühisliigas võiduarve, alistades võõrsil Nižni Novgorodi 76:74.

Pikka aega heideldi tasavägiselt, kuid teise poolaja keskel haaras Kalev initsiatiivi ja pääses viimasel veerandil korra ette ka 64:53. Nižni alustas küll raevukat lõpuspurti, kuid päris järele Eesti meisterklubile ei jõudnudki. Võidu vormistasid Kyle Vinalesi viis sekundit enne lõppu tabatud vabavisked seisuks 76:72.

Aigars Škele kogus 21, Kalevi ridades alles teise mängu teinud Vinales 19, Kristjan Kitsing 13, Kristjan Kangur 10 punkti. Nižni resultatiivsemad olid Brandon Brown 19 ja eelmisel hooajal Kalevi särki kandnud Chavaughn Lewis 13 punktiga. Mõlemal meeskonnal on nüüd tabelis võit ja kaotus.

Kalev/Cramo hooaeg on alanud kõike muud, kui roosiliselt. Septembris kimbutasid meeskonda välismängijate vigastused, seetõttu toetas korvpalliplatsil eestlastest kalevlasi vaid Läti täiendus Aigars Škele. VTB liigat alustati koduse lüüasaamisega Moskva Himkile. Kui kaotus Euroliiga klubile ei olnud mingil määral üllatus, siis üllatuseks võib pidada allajäämist Eesti-Läti korvpalliliigas Jurmalale. Mullu Eesti-Läti liigas 9. koha saanud Jurmala nahutas eestlasi 68:56. Eesti klubi peatreener Roberts Štelmahers tõi kaotuse peamise põhjusena välja ülinigelat visketabavust. Tõepoolest, värske ameeriklasest leegionär Kyle Vinales tabas 6st visekst ühe ning keskmängija kohale palgatud 211 sentimeetri pikkune britt Ryan Richards kolmest ühe. Küll aga noppis Richards kaheksa väljakul veedetud minuti jooksul neli lauapalli.

Nižni Novgorod, kus mängib ekscramolane Chavaughn Lewis, alistas VTB liigas kodus teise Eesti tippklubis mänginud Arnett Moultrie`i uue kodumeeskonna Permi Parma korviderohkes mängus 105:99. Võitjate poolel sopsas Lewis 27 punkti ja andis seitse korviga lõppenud söötu. Efektiivsusnäitaja oli Lewisel koguni 30.

Näis, kas Kalev/Cramol õnnestub täna Chavaughn Lewise hoogu pidurdada.

Muide, Venemaa suuruselt viiendas linnas, kus elanikke (Nižni Novgorodis elab 1,26 miljonit inimest) enam-vähem sama palju kui Eestis, maksab kõige kallim pilet tänaõhtusele korvpallietendusele 500 rubla ehk umbes 7 eurot. Tavapileti hind on 3 eurot.