Odaviske kullamees Peters: olin enne võistlust väga närvis

Kullamees Anderson Peters.

FOTO: Wang Lili via www.imago-images.de / imago images/Xinhua

Kergejõustiku MMil Dohas toimus odaviske pressikonverents ainult kahe mehe, Anderson Petersi ja Johannes Vetteri osalusel. Magnus Kirt läks otse autasustamiselt haiglasse uuringutele.

«Pärast laupäevast kvalifikatsiooni olin väga närvis, sest seal teatud hetkedel jalad värisesid. Kuid täna (eile – toim) tuli välja suurepärane võistlus. Oli suur au võistelda Jan Železny (maailmarekordiomanik – toim) ees,» rääkis kullamees Peters.

Mis tunne oli võita Grenadale medal muul alal kui 400 m jooksus? «Oli suurepärane võistlus nii mulle, mu treenerile kui ka Grenadale. Tahan tänada kõiki, kes on mind aastate jooksul toetanud. Kõige tähtsam, mida pean ütlema, on aga «Tänan sind» jumalale.»

Pronksimees Vetter tõdes, et erinevalt kvalifikatsioonist ei saanud ta oda hästi lendama. 

«Soojenduskatsed olid head, kuid ma ei suutnud neid võistlusesse üle kanda. Vahel juhtub odaviskes nii, et tehnika pole nõnda hea, kui sa loodad. Eile (laupäeval – toim) viskasin hästi, ma ei suutnud seda täna korrata. See on elu,» tõdes Vetter.

Sakslased põrusid MMil täiega. Vetter nentis, et aasta on neile olnud pikk, eriti Thomas Röhlerile ja Andreas Hoffmannile. Kõik on võistelnud palju, Vetter ise on maadelnud ka vigastustega. «Sel võistlusel oli aga üks positiivne asi: võitsin medali,» lausus üks soosikutest.

Tagasi üles