Roger Federer tegi üllatava avalduse

Roger Federer Shangahis fännidele autogramme jagamas

FOTO: HECTOR RETAMAL / AFP/Scanpix

Šveitsi tenniselegend Roger Federer on võitnud hämmastavad 20 suure slämmi tiitlit, esimese neist 2003. aastal, kui ta oli vaid 21. Seitseteist aastat hiljem on temast saanud üks suuremaid sportlasi läbi aegade.

Federer ise viibib Hiinas Shanghai Masters ATP1000 turniiril. Pühapäevasel meediapäeval nimetas ta ennast lihtsalt õnnelikuks äravalituks.

«Kui aus olla, oleks mulle piisanud ka karjääri jooksul ühest ATP tiitlivõidust, eelistatavalt Wimbledoni võidust,» ütles ta tagasihoidlikult. 38-aastasel šveitslasel on neid praegu 102. 

«Ma loodan, et elan tervena pika ja rõõmsa elu. Olen äärmiselt uhke oma saavutuste üle. Olen saavutanud rohkem, kui ma eales oleksin osanud unistada,» rääkis Federer. 

Federeri ei hinnata üksnes tema saavutuste ja rekordite pärast tennises. Viit keelt vabalt valdav šveitslane on tunnustatud ka lugupidava suhtumise poolest teistesse sportlastesse.

Pärast mitmemiljoni dollarist reklaamlepingu sõlmimist Jaapani brandi Uniqloga on ta ennast mänginud Tõusva Päikese Maa fännide südamesse, kes maksavad hingehinda, et oma iidolit erinevatel turniiridel mängimas näha. Jaapanlased hõivavad ka suure osa Shanghai Mastersi tribüünidest. 

Kahekordne Shanghai turniiri võitja Federer ütles, et tema vorm on hea ning lisas, et loos pole kergete killast. Federeri esimene kohtumine leiab aset kas teisipäeval või kolmapäeval, vastaseks Marin Cilici ja Albert Ramos-Vinolase matši võitja. Temaga samal tabelipoolel on veel Alexander Zverev, David Goffin, Dominic Thiem.

Tagasi üles
Back