Võrkpalli Balti liigas homme liidrite heitlus

Saaremaa VK peatreener Urmas Tali võib hooaja algusega rahule jääda.

FOTO: TAIRO LUTTER / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Võrkpalli Credit24 Meistriliigas toimub sel nädalal seitse mängu, neist kaks Eestis. Neljapäeval kohtuvad omavahel tabeliliidrid Saaremaa VK ja Tallinna Selver ning pühapäeval kolmandal kohal paiknev Pärnu VK ning Saaremaa VK. Mõlemad Eestis toimuvad mängud on otsepildis nähtavad Postimehes.

Nädala avamatšis lähevad Kuressaares vastamisi tabeli kaks esimest meeskonda – Selver Tallinn ja Saaremaa Võrkpalliklubi. Mäng toimub neljapäeval, 10. oktoobril kell 19.00.

Saaremaa sai hooaja esimeses mängus 3:1 jagu TalTechist ning teises alistati 3:2 Bigbank Tartu. Selver suutis esmalt alistada 3:2 Jekabpilsi Luši ja seejärel olla 3:0 parem Limbažist.

Saaremaa meeskonna peatreener Urmas Tali on hooaja algusega rahul. «Pigem olen senise asjade käiguga rahul, oleme liikunud tõusvas joones. Esimene kohtumine oli sisseelamine hooaega, kus tahtmist oli palju, aga mängu algus ei sujunud. Edasi oli juba parem ning kohtumine ilma ühe rünnakuliidrita Tartu vastu oli juba korralik proovikivi mõlemale,» sõnas peatreener. «Selver on samuti teinud tubli alguse ja kuulub sel hooajal kindlasti tabeli ülemisse tippu. Kõik positsioonid on neil hästi komplekteeritud ja kogemust jagub ka, väga okei punt,» sõnas Tali neljapäevase vastase kohta.

Selver Tallinna abitreener Andres Toobal ütles, et Saaremaa vastu tuleb väljakule minna positiivse meelestatusega. «Saaremaa esimesed kohtumised pole väga sujuvad olnud, uusi mehi on palju ja nad pole veel oma mootorit täistuuridel käima saanud. Aga nende koosseis ja kvaliteet on kindlasti hea. Kui suudame positiivse suhtumisega peale minna, siis võiks olla hea võimalus nendega pusida. Kohtumine on Kuressaares ja meil ei tohiks pingeid olla, loodame Saaremaale kandadele astuda,» rääkis Toobal. “Meie enda hooaja algus on ehk jätnud veidi petliku mulje, et oleme väga kõvad, pean silmas just kontrollmänge. Me lihtsalt alustasime teistest meeskondadest pallitrennidega varem ja kõik mehed olid kohe olemas ka. Esimesed liigamängud enam nii süsteemsed ei olnud, aga eks närvi ja pinget oli ka rohkem. Koosseis on meil kindlasti tugevam kui eelmisel aastal, on häid tulijaid,» kommenteeris Toobal Selveri hetkeseisu.

Nädala teine eeldatav põnevusmäng toimub pühapäeval, 13. oktoobril kell 17.00 Pärnus, kui kohalik Pärnu VK läheb kokku Saaremaaga. 

Pärnu asub liigatabelis 4 punktiga kolmandal positsioonil, Avo Keele hoolealustel on kirjas 3:1 võit Limbaži üle ja 2:3 kaotus Jekabpilsilt.

Tagasi üles