400 meetri tõkkejooksja: minu eesmärk on suurem kui lihtsalt maailmarekordi püstitamine

Ambderrahman Samba saavutas Doha MMil 400 meetri tõkkejooksus pronksmedali.

FOTO: VALDRIN XHEMAJ / EPA

Dohas toimunud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel 400 meetri tõkkejooksus kolmanda koha ja pronksmedali pälvinud Katari sportlane Abderrahman Samba vihjas, et maailmarekordijooks on lähemal kui kunagi varem.

400 meetri tõkkejooksu maailmarekord kuulub ameeriklasele Kevin Youngile, kes jooksis 1992. aasta Barcelona olümpiamängudel 46,78. Lähiminevikus on sellele lähedal olnud kolm meest: norralane Karsten Warholm jooksis tänavu 46,92, ameeriklane Rai Benjamin sai samas jooksus kirja 46,98 ja Samba läbis mullu tõketega staadioniringi ajaga 46,98.

«Minu isiklik rekord on väga hea, aga see ei loe praegu midagi, sest mitu sportlast on maailmarekordile lähedale jõudnud. Minu eesmärk on suurem kui lihtsalt maailmarekordi püstitamine. Olen üritanud teha midagi erakordset,» lausus Katari tõkkejooksja rahvusvahelisele kergejõustikuliidule.

Samba ei tundnud oma õlgadel lisakoormat, et maailmameistrivõistlused toimusid tema kodumaal. Katarile tõi kuldmedali ja maailmameistritiitli kõrgushüppaja Mutaz Barshim. «Mutaz meister ja oleme temalt palju õppinud. Pean teda eeskujuks ja proovin tema jälgedes käia. Loodetavasti olen kunagi samasugune tšempion nagu tema,» ütles Samba.

Tagasi üles