Prantsusmaa astus suure sammu EM-finaalturniiri poole, Inglismaa sai esimese kaotuse

Kris Ilves
Olivier Giroud (valges) ja Birkir Bjarnason.
Olivier Giroud (valges) ja Birkir Bjarnason. Foto: GONZALO FUENTES / REUTERS

Mullu jalgpalli maailmameistriks kroonitud Prantsusmaa rahvusmeeskond alistas EM-valiksarjas Islandi 1:0 ja astus suure sammu suurele spordipeole lähemale.

Prantsusmaa ainus tabamus Reykjavikis peetud mängus sündis 66. minutil, kui Antoine Griezmanni teenitud 11 meetri karistuslöögi realiseeris Olivier Giroud.

Island on Prantsusmaa lähikonkurent, aga tundub, et H-alagrupis on paremusjärjestus paika minemas. Alagruppi juhib seitsmest mängust 18 punkti kogunud Türgi, kes eile alistas hilisest väravast kodus Albaania 1:0. Prantsusmaa arvel on samuti 18 punkti, aga asub teisel kohal. Kolmandal kohal oleval Islandil on 12 silma, aga EM-finaalturniirile pääseb iga alagrupi kaks paremat meeskonda.

Inglismaa rahvusmeeskond jäi võõrsil 1:2 alla Tšehhile, saades kümne aasta jooksul esimese kaotuse valiksarjas. Külalised asusid Prahas juba viiendal minutil kohtumist juhtima, kui Harry Kane sahistas võrku penaltipunktilt. Võõrustajad viigistasid neli minutit hiljem, kui sihile jõudis Jakub Brabec. Lõppseisu vormistas 85. minutil Zdenek Ondrašek.

Inglismaa on A-alagrupis kogunud tosin silma viie, Tšehhi kuue mänguga. Kolmandal kohal olev Kosovo, kes üllatas septembris Tšehhit, on viie mänguga teeninud kaheksa punkti.

Pühapäevased mängud EM-valiksarjas:

• Tšehhi – Inglismaa 2:1 (9. Brabec, 85. Ondrašek – 5. pen Kane)
  • Montenegro – Bulgaaria 0:0

Seis A-alagrupis: Inglismaa 12 punkti (5 mängust), Tšehhi 12 (6), Kosovo 8 (5), Montenegro 3 (6), Bulgaaria 3 (6).

• Portugal – Luksemburg 3:0 (16. Silva, 65. Ronaldo, 89. Guedes)
  • Ukraina – Leedu 2:0 (29., 58. Malinovski)

Seis B-alagrupis: Ukraina 16 punkti (6 mängust), Portugal 11 (5), Serbia 7 (5), Luksemburg 4 (6), Leedu 1 (6).

• Andorra – Moldova 1:0 (63. Vales)
  • Island – Prantsusmaa 0:1 (66. pen Giroud)
  • Türgi – Albaania 1:0 (90. Tosun)

Seis H-alagrupis: Türgi 18 punkti (7 mängust), Prantsusmaa 18 (7), Island 12 (7), Albaania 9 (7), Andorra 3 (7), Moldova 3 (7).