Rapla ja TALTECH pidid Läti rivaalide paremust tunnistama

Rapla AVIS UTILITAS kohtumises Riia VEFiga.
Rapla AVIS UTILITAS kohtumises Riia VEFiga. Foto: Siim Solman

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga laupäevastes mängudes ei saanud Eesti klubid võõrsil võitu kätte, kui nii AVIS UTILITAS Rapla ja ka TALTECH pidid tunnistama vastavalt BK Ogre ja Jurmala paremust. BK Ventspils alistas samal ajal VALMIERA GLASS VIA meeskonna.

Jurmala - TALTECH 93:57 (27:19, 22:12, 23:15, 21:11)

Jurmala jäi esimese veerandaja keskpaigas 8:10 kaotusseisu, aga külaliste eksimuste pealt tehti 8:2 spurt ning Ugis Pinete kahe järjestikuse kaugviske toel mindi teisele veerandajale vastu 27:19 eduseisust. Hiljuti ka BC Kalev/Cramo vastu üllatusvõidu saanud Jurmala asus viie minuti möödudes juba 15 punktiga juhtima ning poolajaga kümme pallikaotust teinud TALTECH pidi puhkepausile minema 18-punktilisest kaotusseisust.

Läti klubi jätkas kolmandat veerandaega 17:1 spurdiga ja vahe oli juba 34 punkti. TALTECH siiski sai üksikuid õnnestumisi ja viimane neljandik algas 26-punktilisest kaotusseisust, kuid suuremat tagasitulekut enam ei toimunud ning kindel kaotus Tallinna klubile oli tõsiasi.

Visketabavuses jäi Jurmala peale 50% - 31% ja lauavõitlus võideti samuti 45:39 (ründelaud TALTECHile 18:7). Korvisööte jagas Jurmala 21 TALTECH-i 12 vastu ning pallikaotuseid tegi rohkem Eesti klubi 16:8.

Ugis Pinete oli Jurmala resultatiivseim 22 punktiga. Jourdan Grant lisas 13 silma, 3 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Edgars Jeromanovs tõi 11 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu.

Leemet Böckler viskas TALTECHi eest 12 punkti ning võttis 6 lauapalli. Eric Schmalz ja Joonas Järveläinen tõid võrdselt 11 punkti.

BK Ogre - AVIS UTILITAS Rapla 81:73 (25:24, 21:17, 17:14, 18:18)

Kodumeeskond Ogre haaras 3,5 minuti möödudes 13:5 eduseisu, aga Rapla suutis mängus püsida ja avaveerand kaotati vaid punktiga. Teisel veerandajal mitmel korral eduseis vahetus kummalegi poolele, kuid seisult 33:36 tegi Ogre 13:3 spurdi ja poolaeg lõppes 46:41.

Ogre hoidis ka kolmandal veerandajal kerget initsiatiivi ning viimane veerandaeg algas nende kaheksapunktilisest eduseisust. Rapla vastas seejärel 7:2 spurdiga ja koguni kolmel korral jõuti kolme punkti kaugusele, ent Karlis Apsitise valus kaugvise 51 sekundit enne lõppu tegi seisuks 77:70. Indrek Kajupanga kaugviskest vähenes vahe neljale punktile, aga rünnakul õnnestumisi enam ei tulnud ning Ogre vormistas vabavisetest lõppskoori.

Rapla jäi visketabavuses 45% - 42% peale ja ka lauavõitluses oldi 37:36 (ründelaud Ogrele 12:11) paremad. Korvisööte jagas aga Ogre 28 Rapla 15 vastu ning ühtlasi tegid ka külalised 13 pallikaotust võõrustajate 7 vastu.

Karlis Apsitis ja James Batemon viskasid Ogre parimatena 17 punkti, kellest viimane andis ka 6 korvisöötu. Janis Poznaks lisas 10 silma ja Kristaps Dargaise nimele jäi 9 punkti, 6 lauapalli ning 6 korvisöötu.

Rapla eest tõi Devaugntah Williams 17 punkti, kes jagas samuti 6 korvisöötu. Rait-Riivo Laane lisas 15 silma ja 9 lauapalli ning Montae Glenn 15 punkti ja 8 lauapalli.

BK Ventspils - VALMIERA GLASS VIA 107:72 (18:18, 35:21, 27:13, 27:20)

Ventspilsi ja Valmiera vahelises mängus kulges avaveerand üllatavalt tasavägiselt, mis lõppes ka 18:18 viigiga. Järgmise kümne minutiga leidis kodumeeskond aga meeletu viskekindluse, kui saadi 35 punkti kirja ning poolajaks haarati 53:39 eduseis. Favoriidi hoog ei peatunud, kui kolmanda veerandajaga suurendati edumaad 14 punkti võrra ja kokkuvõttes teeniti kindel 107:72 võit.

Ventspils jäi visketabavuses peale 52% - 34% ning lauavõitlus kuulus neile 57:32 (ründelaud 18:13). Korvisööte jagas kodumeeskond rohkem 26:14 ja pallikaotuseid tegi Valmiera 11, Ventspils 12.

Mullu veel Valmiera eest mänginud Janis Kaufmanis kerkis nüüd Ventspilsi parimaks 19 punktiga. Janis Berzinš tegi kaksikduubli 16 punkti ja 12 lauapalliga, Ronalds Zakis lisas 11 silma ja 9 lauapalli ning Wesley Lamar Washpun tõi 10 punkti ja andis 7 korvisöötu.

Valmiera eest viskas Roberts Blumbergs 15 punkti ning kogus 7 lauapalli. Klavs Dubults lisas 13 ja Valters Veveris 12 silma.

Pühapäeval, 13. oktoobril toimub Eesti-Läti korvpalliliigas kaks kohtumist, kui BC Valga-Valka/Maks&Moorits sõidab külla BK Liepajale ja Latvijas Universitate võõrustab Tartu Ülikooli.