Üllatusmees tuli cyclo-crossis Eesti meistriks

Markus Pajur.

FOTO: Adam Illingworth

Suure-Jaanis toimunud cyclo-crossi Eesti meistrivõistlustel krooniti parimaks ratturiks esimest aastat U-23 vanuseklassis sõitev Markus Pajur.

Pajur asus võistlust juhtima esimesel ringil, kuid üsna pea sai Martin Loo ta kätte. Sõidu keskel ründas Pajur omakorda ja sai sisse väikese vahe. Hetk hiljem tuli samal ringil Loo esijooksult rehv maha ning vahe kärises hoobilt suureks. Järele jäänud distantsiga tiitlikaitsja Pajurile lähemale ei jõudnud ja nii võitis Cycling Tartu rattur esimest korda esikoha.

Teisele kohale platseenunud Loo kaotas Pajurile ühe minuti ja 37 sekundiga. Kolmandaks tuli Siim Kiskonen, kes kaotas meeskonnakaaslasele kahe minuti ja 22 sekundiga.

«Rada oli hea ja vaheldusrikas, sai joosta, hüpata, aga ka liivas sõita, nii nagu maailmas cyclo-crossi sõidetakse. Ühtlasi oli tänane võistlus ka hea ettevalmistus Itaalia EMiks, kus soovin samuti hea tulemuse teha,» kommenteeris Mõttus pärast sõitu.

Naiste arvestuses võitis Mari-Liis Mõttus, kes läbis raja ajaga 44.29. Hõbedale sõitis ennast Kätlin Kukk ning kolmandana lõpetas Merili Silver.

Tagasi üles
Back