L, 9.12.2023

Schumacher unistab F1-sarjast, aga püsib kahe jalaga maa peal

Kris Ilves
, reporter
Copy
Mick Schumacher.
Mick Schumacher. Foto: Elmar Kremser/SVEN SIMON via www.imago-images.de / imago images/Sven Simon

Seitsmekordse vormel 1 maailmameistri Michael Schumacheri poeg Mick unistab kuninglikus sarjas sõitmisest. 20-aastane sakslane on enda sõnul suureks sammuks valmis.

Mullu F3-sarja võitnud Schumacher sõidab tänavu aste kõrgemal ehk F2-sarjas, kus hoiab kaks sõitu enne hooaja lõppu paremusjärjestuses 12. kohta. Tema ainus esikoht F2-sarjas pärineb Ungari etapilt. Schumacher liitus tänavu Ferrari akadeemiaga ja on kirja saanud ka esimesed testisõidud Ferrari ja Alfa Romeoga.

Suure tõenäosusega ei näe Schumacherit järgmisel aastal F1-sarjas põhisõitjana, aga noor sakslane on ootusärevil. «Loomulikult mõtlen selle peale,» ütles Schumacher portaalile Autoweek.com. «See on minu unistus. Tahan sinna saada ja seal oma elu elada,» lisas sakslane.

Ta jätkas: «Olen F1-sarjaks valmis. Kui saadakse F2-sarja, siis öeldakse, et ollakse F1-sarjaks valmis, sest ühe hooajaga õpib F2-sarjas palju rehvide ja muude asjade kohta, mis aitavad valmistuda F1-sarjaks. Aga see ei tähenda ilmtingimata seda, et tehakse head tööd, sest F1-sarjas on palju erinevaid mõjutavaid tegureid.»

Schumacheri sõnul on praegu ehk mõistlikum jätkata F2-sarjas. «Kui saan võimaluse F1-sarjas sõita, siis kasutan seda. Praegu mõtlen ja keskendun F2 peale, aga unistan F1-sarjast.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles