Eesti parim piljardimängija saavutas Euro-Tour etapil 3. koha

Denis Grabe

FOTO: E&R Walker

Piljardimängija Denis Grabe saavutas Austrias Klagenfurtis peetud Euro-Tour osavõistlusel 178 osaleja konkurentsis kolmanda koha, kui pidi poolfinaalis tunnistama oma konkurendi hollandlase Marc Bijsterboschi nappi 9:8 paremust.

Juba veerandfinaalis oli Grabel selg vastu seina, kui eestlane pidi poolfinaali pääsuks tulema välja väga raskest 6:8 kaotusseisust. Ennastsalgavat mängu näidanud Grabel see ka õnnestus ning võiduga 9:8 portugallase Miguel Silva üle oli Eesti esindaja pääsenud poolfinaali.

Ka poolfinaali algus oli Grabe jaoks ülimalt keeruline. Hollandi esindaja Marc Bijsterbosch näitas väga kõrgetasemelist mängu ning läks kohtumist juhtima lausa 3:7. Sellel vastas Grabe, näidates oma parimat vormi ning võttes järjest koguni 5 freimivõitu, mille tulemusena oli seis tablool 8:7 Grabe kasuks . Lõpuheitluses oli tegemist juba kõige otsesemas mõttes närvidemänguga, milles jäi 9:8 peale Hollandi esindaja Marc Bijsterbosch.

Asja teeb eriliseks see, et üks etapp varem kohtusid poolfinaalis täpselt samad mehed. Tookord jäi seisuga 9:7 peale Grabe, kes pidi seejärel finaalis tunnistama 2:9 austerlase Mario He paremust.

«Hea meel on tõdeda, et viimastel suurturniiridel olen kõrges konkurentsis suutnud näidata oma parimat taset ja viimased kaks Euro-Tour osavõistlust lõpetada poodiumil ning tõusnud sellega Euroopa edetabelis kolmandale kohale,» ütles Grabe pärast poolfinaal kohtumist.

Austria Euro-Tour osavõistluse võitis Kreeka esindaja Aleksander Kazakis, kes alistas ülimalt pingelises finaalis hollandlase Marc Bijsterboschi seisuga 9:8.

Euroopa edetabelit juhib valitsev maailmameister sakslane Joshua Filler (2560 punkti), talle järgnevad hollandlane Marc Bijsterbosch (2225 punkti) ja Denis Grabe (2200 punkti).

Mängude tulemused leiad siit.

Tagasi üles