Medali eest võitlev Levadia sai dramaatilise võidu

FCI Levadia mängumehed peavad hooaja viimases faasis endast kõik välja panema.
FCI Levadia mängumehed peavad hooaja viimases faasis endast kõik välja panema. Foto: Raul Mee

Premium liiga hakkab lähenema lõpule ning 33. vooru avas FCI Levadia ja FC Kuressaare vastasseis, millest eelmise aasta hõbemedalistid väljusid 2:1 võitjatena.

Levadia avas kodusel A. Le Coq Arenal mänguskoori 36. minutil, kui vastaste väravavõrku sahistas Igor Dudarev. 1:0 eduseisult mindi ka poolajapausile.

Teine vaatus kujunes kõikidele pealtvaatajatele tõeliseks mölluks. 77. minutil suutis esimese tabamuse autor Dudarev lüüa omavärava, mis tõi staadioni tulikirjale viigiseisu. Mõni aeg hiljem lasi Levadia äss Joao Neto Morelli enda emotsioonid valla ja toksas peaga Kuressaare meest Rasmus Saart, mille eest määrati talle punane kaart.

Sellega polnud vaatemäng sugugi lõppenud, sest kohut asus mõistma ka teine FCI Levadia jalgpallur Bogdan Vaštšuk, kes noomitas maas lamavat Saart kerge jalalöögiga. Taoline käitumine ei käi ilmselgelt spordi juurde ja peakohtunik Andrei Karhu saatis Vaštšuki duši alla.

Nagu reklaamides öeldakse, siis ka see polnud kõik. Tulise matši lisaminutitel määrati Tallinna suurklubile penalti, mille kapten Markus Jürgenson kindlalt realiseeris.

Päeva teises kohtumises seisid vastamisi Paide Linnameeskond ja Tallinna Kalev, mille paidekad 2:1 võitsid. Väravate eest hoolitsesid Tarmo Neemelo ning Edgar Tur, Kalevi tabamus kanti Markus Vaherna arvele.

Üliolulise võidu teeninud Levadial on Premium liigas koos 74 punkti, liider FC Florast jäädakse maha seitsme silmaga. Florakatel on pühapäeval võimalus tiitel kindlustada, kui külla sõidetakse mullusele meistrile Nõmme Kaljule. Paide hoiab 71 silmaga kolmandat kohta.