Liigesliikuvuse taastamisel aitab Rahu sõnul Kirti ka kaasasündinud liigeste üleliikuvus. «Ühest küljest on see küll riskifaktor, aga liigesliikuvuse seisukohalt tuleb see taastumisel isegi kasuks. Halvema elastsusega inimestel võib liigeskapsli kinniõmblemisel käe liikuma saamine väga keeruliseks osutada, Magnusel sellega probleeme tekkida ei tohiks. Samas jääb üleliikuvus ikkagi riskifaktoriks olukorras, kus tuleb hakata sooritama harjutusi suurte kiiruste ja jõu pealt», nentis elus tippsportlastega palju kokku puutunud Rahu.
Tokyo olümpiat silmas pidades on väga oluline, et Kirt saaks enne olümpiat teha piisavalt viskeid ja võistlusi. Rahu sõnul on vastasel juhul oht korduvvigastuseks, mida kirurg ohtliku näitega ajaloost ilmestas.
«Lugesin artiklit Austraalia naisodaviskajast Kim Mickle'ist, kes aasta enne Rio olümpiat õlaoperatsioonil käis ja Riosse sisuliselt ilma võistluskogemuseta läks. Tema võttis teadliku riski, kuid viskaski olümpial õla kohe uuesti välja. Olümpial iga hinna eest võistlemist ei saa kindlasti seada eesmärgiks omaette. Tähiseid tuleb seada vastavalt sellele, kuidas taastumine kulgeb.»
Samas tõdes Rahu, et Soome odaviskaja Antti Ruuskaneniga, kes taastus sarnasest vigastusest 21 kuud, Kirti võrrelda ei maksa.
«Rääkisin Urho Väätäineniga Ruuskanenist ja tema sõnul olid soomlase vigastused hoopis teistsugused. Ruuskaneni puhul oli üldse ime, et ta taastus ja tippsporti naasis. Vigastused on kõik erinevad ja Kirdil kindlasti selliseid kahjustusi polnud.»
Kogenud ortopeed on kindel, et Kirdi taastusravi saab olema parim, mis võimalik. «Taastusravi poolt võetakse kindlasti parim, mis maailmas saada. Indrek Tustitil on kindlasti juba kontaktid olemas, kellega ta konsulteerib.»
Suurimaks väljakutseks tipptasemele naasmisel, hindab Rahu mentaalset poolt «Hästi tähtis on saavutada kindlustunne. Käsi peab olema kindel ja usaldus käe vastu taastunud. Aga selle taga peab olema veendumus, et käsi töötab ilusti ehk kõik jõud ja liikuvus on endine.»
Rahu sõnul andis operatsioonil nähtud pilt kindluse, et lõikust valides tehti õige otsus. «Kindlasti oli opereerimine õige otsus. Tegelikult oli lõikusele minek üsna kindel kohe algusest peale, lihtsalt seal oli paar momenti, mida pidime üle konsulteerima. Ajaliselt meil survet polnud. Vastaspoolel olid mõned argumendid, miks opereerimata jätta, kuid kirurgina ütleksin, et odaviskajale oli see parim lahendus,» tõdes Rahu lõpetuseks.