Soome noorel hokistaaril ei lähe NHLis päris nii, nagu tahaks

Toimetas Indrek Raudkivi
New York Rangersi ründaja Kaapo Kakko on suutnud kuues kohtumises kirja saada vaid ühe resultatiivsuspunkti. Foto: Kostas Lymperopoulos/ZUMAPRESS.com

Kevadisel jäähoki MMil resultatiivsusega silma paistnud Soome 18-aastane hokimees Kaapo Kakko alustas käimasolevat hooaega NHLi klubis New York Rangers.

Pühapäeval kohtus New Yorgi klubi kodus Vancouveri Canucksiga. Kaapo Kakko alustas kolmandas viisikus ning sai jääle avakolmandikus seisul 0:2, kui Rangers oli parajasti arvulises ülekaalus.  Paraku kõmmutasid värava hoopis vähemuses mänginud kanadalased. Tõsi, suurt süüd soomlasel ei olnud, sest litri puterdas ära Rangersi venelasest megatäht Artjomi Panarin.

Soome ründaja sai avaperioodil mängida vaevalt kolm minutit. Kohtumises, milles Canucks lõpuks Rangersist 3:2 üle sõitis, jätkus Kakkole mänguaega pisut üle 13 minuti. Kakko mänguaeg NHLis näitab kahanevat trendi, sest nii vähe pole soomlane veel ühes matšis jääle saanud. Kuues kohtumises on soomlaste suurlootus Kakko visanud vaid ühe värava.