Cagliari peatreener suurepärasest hooaja algusest: võtan oma mängijate ees mütsi maha

Cagliari jalgpallimeeskonna peatreener Rolando Maran.
Cagliari jalgpallimeeskonna peatreener Rolando Maran. Foto: Massimo Paolone/LaPresseLaPresse/Massimo Paolone/LAPRESSE

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Cagliari sai eile Itaalia meistriliigas hooaja neljanda võidu, alistades kodus SPALi meeskonna 2:0. Cagliari on kogunud 14 punkti ja asub liigatabelis viiendal kohal.

Cagliari alustas hooaega kahe järjestikuse allajäämisega, kuid seejärel pole kaotusekibedust tundnud. «Kaks esimest mängu olid keerulised, aga oleme palju vaeva näinud. Võtan oma mängijate ees mütsi maha, nad on ka treeningutel endast kõik andnud,» rääkis Cagliari juhendaja Itaalia meediale.

«Peame samamoodi jätkama, üritades edasi areneda, kuid samal ajal säilitades tasakaalu kaitse ja rünnaku vahel. Peame kuni lõpuvileni mängus püsima ja võitlema väljakul iga sentimeetri nimel,» lisas 56-aastane jalgpallitreener.

Maran kiitis pärast eilset võidumängu poolkaitsjat Radja Nainggolanit, kes mängib Cagliaris laenulepingu alusel. Tema mängijaõigused kuuluvad Milano Interile. «See on eelis, kui meeskonnas on selline mängija. Tal on erakordne tehnika ja oskus mängu mõjutada,» ütles Maran.

Nainggolan lõi Cagliari eilses võidumängus juba üheksandal minutil meeskonna esimese värava. Teise tabamuse eest hoolitses 67. minutil Paulo Farago. Koondisepausile eelnenud kaks liigakohtumist vahele jätnud Klavan sekkus mängu 82. minutil.

Cagliari mängib järgmises voorus võõrsil Torinoga, kes hoiab liigatabelis kümne punktiga kümnendat kohta. Serie A tabelitipp: Juventus 22 punkti (8 mängust), Inter 21 (8), Atalanta 17 (8), Napoli 16 (8), Cagliari 14 (8), Roma 13 (8).