Eesti käsipallimeeskonna treener: Patraili lisandumine on suur asi

Eesti koondis treeninghoos – Kristo Voika, Martin Johannson, Sten Maasalu ja Mait Patrail

FOTO: Helin Potter

Eesti käsipallikoondis on enam-vähem ühe ööpäeva koos olnud ning alustanud valmistumist reedel ja laupäeval toimuvateks MM-valikmängudeks Türgi ja Belgia vastu. Esimese 24 tunni muljeid koondise laagrist jagab rahvusmeeskonna abitreener Martin Noodla.

«Treeneri seisukohalt on kõik väga rahulikult ja loomulikult sujunud, mis teeb headmeelt. Mingit närvilisust meeskonnas ei paista, kõik teevad täie innuga tööd. Kolm vigastatut olid teada, kahju et just noorema põlvkonna mehed eemale jäävad. Näiteks Karl Toomi sarnast heas mõttes hullu viskajat läheks meil kindlasti vaja, kuid mängida tuleb nendega, kes on,» rääkis Noodla.

Eesti koondise abitreeneri sõnul on kõik mängijad on terved, vaid kapten Martin Johannsoni kimbutab väike jalahäda.

«Johannsson võtab veidi kergemalt, ent mängimast see ei sega. Sellega seoses liitub õhtuse treeninguga Rainer Kelk HC Tallinnast ning kogu laagri teevad kaasa ka noored põlvalased Tõnis Kase ja Sander Sarapuu, aga Türki see kolmik ei sõida.»

Noodla arvas, et kolme treeningu ja mõne koosolekuga ei jõua palju ära teha, kuid tegelikult on juba terve aasta vaeva nähtud.

«Mõni mees peab vastu võtma veidi rohkem infot, näiteks koondisega taasliitunud Mait Patrail või debütant Otto Karl Kont, aga üldiselt tegeleme detailide  täpsustamisega. Videoklipid nii meie viimastest mängudest kui tulevastest vastastest olid ammu valmis ja analüüsime neid koos meeskonnaga. Et siis treeningutel erinevaid võimalikke olukordi läbi mängida, olgu siis ülekaalus või vähemuses tegutsemist ning erinevate kaitseformatsioonidega toimetulemist,» lisas Noodla.

Patraili lisandumine on kindlasti suur asi. Juba esimeste treeningutega oli näha, kuidas ta toob rühmale lisamotivatsiooni, juhendab nooremaid ja loob omamoodi positiivse fooni. Usun, et meeskond on heas seisus ja valmis lahinguteks."

Türgis toimuval 2021. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja alagrupiturniiril on Eesti koondise vastasteks korraldajamaa ja Belgia. MM-valiksarja järgmisse faasi edeneb ainult alagrupi parim. Eskisehiris kohtub Eesti reedel, 25. oktoobril Türgiga ning päev hiljem Belgiaga.

Tagasi üles