Veebel Mets võitis sõjaväelaste maailmamängudel kulla, kapral Kupper jäi kettaheites medalita

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Veebel Ergo Mets.
Veebel Ergo Mets. Foto: Eesti Kaitsevägi

Hiinas Wuhanis toimuvatel sõjaväelaste maailmamängudel avas Eesti delegatsiooni medaliarve veebel Ergo Mets, kes võitis kergejõustiku esimesel võistluspäeval kavas olnud parasportlaste 400 m jooksu ajaga 56.18.

«Kuna vihmane ilm oli staadioni meeletult libedaks muutnud, siis läksin kontrollivalt jooksma. Taktika oli õige, suutsin jooksu teisel poolel tempot tõsta ning konkurente edestada. Olen väga rahul ja naudin kogu seda võistlust. Olen selle nimel treeninud ning ootan juba 1500 m starti,» ütles veebel Mets.

Eestlastest näitasid korralikke tulemusi ka kettaheitja kapral Martin Kupper ja sõjaväelises viievõistluses osalenud seersant Roman Hvalõnski.

Kapral Kupper heitis ennast kettaheites neljandaks tulemusega 59.56. Kettaheite finaalvõistlus algas hommikul kell 9.15 ning meestel oli raske ennast hommikul käima saada, näiteks poolakas Piotr Malachowski eksis kolmel katsel ning ei saanudki tulemust kirja. Võistluse võitis rumeenlane Alin Firfirica tulemusega 63.88, pronksmedalist jäi kapral Kupperit lahutama 9 cm.

Seersant Roman Hvalõnski saavutas sõjaväelises viievõistluses viimase ala, krossijooksu alavõiduga ning sõjaväelise viievõistluse Eesti rekordi 5430,6 punktiga 13. koha. Seersant Hvalõnski alustas 8 km pikkust krossijooksu 43. kohalt ning läbis distantsi kõige kiiremini, ajaga 24.31, mis tõi kokkuvõttes 13. koha – läbi aegade eestlaste parima. Kokku osales sõjaväelises viievõistluses 130 sportlast.

Ülemaailmne Sõjaväespordi Nõukogu (CISM) on alates 1995. aastast iga nelja aasta järel korraldanud Sõjaväelaste Maailmamänge (CISM Military World Games). Sel aastal toimuvad võistlused 18.–27. oktoobrini Hiinas Wuhanis. Mängudel võisteldakse 27 alal, kuhu on osalema kutsutud sõjaväesportlasi 138 riigist.