N, 2.02.2023

Vähi seljatanud murdmaasuusatamise olümpiavõitja jookseb New Yorgi maratoni

Postimees Sport
Vähi seljatanud murdmaasuusatamise olümpiavõitja jookseb New Yorgi maratoni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kikkan Randall Pyeongchangi 2018. aasta olümpiamängudel
Kikkan Randall Pyeongchangi 2018. aasta olümpiamängudel Foto: DOMINIC EBENBICHLER/REUTERS/Scanpix

USA murdmaasuustaja, olümpiavõitja Kikkan Randall tähistab raskest haigusest tervenemist järgmisel pühapäeval, 3. novembril, New Yorgi maratoni joostes. 

Randallil diagnoositi pärast 2018. aasta Pyeongchangi olümpiamänge rinnavähk. Lõuna-Koreas võitis ta koos Jessica Digginsiga vabatehnika sprinditeates kuldmedali.

36-aastane ameeriklanna teatas haigusest avalikult möödunud aasta juulis, kui oli läbinud infusiooniravi.

Randall esindab New Yorgi maratonil fondi «AKTIV Against Cancer», mis seisab vähihaigete füüsilise aktiivsuse eest. Fondi rajas üheksakordne New Yorgi maratoni võitja norralanna Grete Waitz, kes suri vähki aprillis 2011.

«Esimene tunne oli lootusetus,» kirjeldas Randall hetke, kui sai rinnavähist teada. «Olin just tulnud olümpiavõitjaks, elu parimas vormis, tundsin end suurepäraselt - olin teinud kõik õigesti.»

«Mõtlesin, et kuidas on see üldse võimalik,» jätkas ta. «Olin olnud olukordades, mida ma ei suutnud kontrollida. Siis sisendasin endale, et pean lihtsalt nendega toime tulema ja keskendasin oma vaimu asjadele, mis olid minu kontrolli all,» rääkis Randall.

Ameeriklanna ütles, et haigusega võitlemisel oli tähtis roll treeningutel. «Seadsin endale kümne minuti reegli. Isegi kui mul oli kõige halvem enesetunne, läksin välja ja liigutasin end kümme minutit. Mul on hea meel, et ma pead norgu ei lasknud. Säilitasin füüsilise aktiivsuse ning see aitas mul kiiremini paraneda,» sõnas olümpiavõitja.

Märksõnad
Tagasi üles