Kalev/TLÜ teenis hooaja esimese võidu, Pärnu pidi tunnistama Ogre paremust

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas oli laupäevastes mängudes võidukas Tallinna Kalev/TLÜ, kui koduplatsil seljatati Tartu Ülikooli meeskond. Pärnu Sadam pidi BK Ogrelt vastu võtma napi kaotuse ning Riia VEF oli üle Jurmalast.

Tallinna Kalev/TLÜ - Tartu Ülikool 73:68 (23:25, 14:10, 24:14, 12:19)

Tartu alustas mängu paremini, kui mindi 11:6 juhtima ning avaveerandil eduseisu käest ei antudki. Kyle Riddley kaugviskest pääses Kalev/TLÜ teise veerandaja alguses punktiga ette ja järgnevad minutid kulgesid tasavägiselt. Ligi kaks minutit enne poolaja lõppu olid kaugvisetel täpsed Mario Paiste ja Kaido Saks ning puhkepausile siirduti võõrustajate 37:35 eduseisust.

Kodumeeskond jätkas kolmandal veerandajal head hoogu, kui tehti 9:2 spurt ja kuue minuti möödudes juhiti juba 11 punktiga. Vahe paisus korra ka 14 punktile, aga Robin Kivi kaugviskest said tartlased viimast veerandaega alustada 12-punktilisest kaotusseisust. Robert Valga 11 järjestikuse punkti toel suutis külalismeeskond 4.44 enne lõppu haarata 64:63 eduseisu, kuid Kalev/TLÜ-le jäi lõppsõna. 2.21 enne lõpuvilet viis Valge omad 68:67 ette, aga seejärel ei saanud Tartu enam ühtegi punkti. Michael Kyre Buchanan tabas lähiviske, Riddley oli täpne vabaviskejoonelt ja Mareks Jurevicus vormistas kaugviskest lõppskoori.

Tartu näitas paremat visketabavust (46% - 43%), aga lauavõitlus kuulus Kalev/TLÜ-le 39:33 (ründelaud 9:3). Korvisööte jagasid võõrustajad samuti rohkem 18:15 ja pallikaotuseid tegid tartlased rohkem 12:8.

Michael Kyre Buchanan tegi võitjate eest kaksikduubli 13 punkti ja 10 lauapalliga. Kyle Riddley lisas 10 silma ja 4 lauapalli ning Tanel Sokk ja Cadarian Raines lisasid 9 punkti. Karl-Johan Lips, Mario Paiste ja Kaido Saks said kirja võrdselt 8 silma.

Kregor Hermet oli Tartu parim 19 punkti ja 6 lauapalliga. Robert Valge järgnes 18 ja Robin Kivi 17 punktiga.

Pärnu Sadam - BK Ogre 75:81 (17:19, 12:18, 22:22, 24:22)

Pärnu jäi 2:7 kaotusseisu ning kuigi avaveerandi lõpus suudeti 17:17 peale tulla, viis Kristaps Dargais Ogre uuesti 19:17 ette. Seisult 22:22 tegid külalised 8:0 spurdi, aga seejärel hakkas Pärnu kaitsemäng paremini toimima ja Märt Rosenthali lähiviskest suudeti vahe vähendada kahele punktile. Neli järjestikust punkti tõi aga Nikolajs Zotovs ja Rinalds Sirsninši korvist võitis Ogre poolaja 37:29.

Ogre domineeris enamikku kolmandast veerandajast, kuid olulised punktid said kirja Karl-Martin Kask ja Robert Benjamin Marberry ning viimane neljandik algas Ogre 59:51 eduseisust. Läti klubi hoidis ligi viis minutit kümnepunktilist edu, misjärel tabas olulise lähiviske Siim-Markus Post ja kaugelt saatis palli läbi korvirõnga Rosenthal. 61:68 seisult tegid külalised aga 6:2 spurdi ja paistis, et mäng on otsustatud. Siiski ei andnud Pärnu alla, kui 36 sekundit enne lõppu tabas Post kaugviske, Dargais tegi pallikaotuse ja Post oli täpne ka lähiviskel. Nii oli 30 sekundit enne lõpuvilet Ogre eduseis vaid 76:73, kuid vajalikel hetkedel tabas Zotovs kolm vabaviset ja 15 sekundiga kuuepunktilisest kaotusseisust ei suutnud Pärnu enam välja tulla.

Pärnu jäi visketabavuses 44% - 43% peale, kuid lauavõitlus kaotati 36:41 (ründelaud 11:13). Korvisööte andis Ogre 22 Pärnu 18 vastu ja pallikaotuseid tegi kodumeeskond rohkem 15:10.

Kristaps Dargais tegi võitjate poolelt kaksikduubli 24 punkti ja 12 lauapalliga. 13 punkti, 5 lauapalli ja 8 korvisöötu lisas Rinalds Sirsninš, Rihards Zebergs tõi 11 ja Nikolajs Zotovs 10 silma.

Märt Rosenthal viskas Pärnu parimana 23 punkti. Siim-Markus post kogus 16 punkti, 8 lauapalli ja 8 korvisöötu ning Robert Benjamin Marberry nimele jäi 13 punkti.

«Võidetav mäng oli, ei saa rahul olla. Neil läks üks mees (Kaspars Berzinš - toim.) ära ja üks oli veel vigastatud. Meil oli variant, aga me polnud füüsiliselt valmis. Esimene plaan ongi see, et parema meeskonna vastu on vaja saada lahtised pallid kätte, vaja olla füüsilisem ja tahta rohkem. Kui olid otsustavad hetked, siis nemad said aga lahtised pallid kätte. Meie leegionärid jäid täna pehmeks. Ogre meeskond on [Rihards] Zebergsi ja [Kristaps] Dargaisi nägu. Nad on sitked ja mängivad peaga. Ei pea supertalent olema, peabki sitke olema. Olen pettunud [Lauris] Blausis ja [Ernests] Kalves. Nad teavad neid mehi paremini kui teised, aga ikkagi jäid pehmeks,» rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Delfile antud intervjuus.

Kas Kalve, kellel on käimas katseaeg, on meeskonnas jätkamas? «Praegu on veel kõik lahtine. Mäng Kalev/Cramoga on ees. Just heade meeskondadega mängud peavadki näitama leegionäride taseme ära. Tagumise poole satsidega võib ka noortega mängida. Võitleme ära Kalev/Cramo mängu ja seejärel teeme otsuse. [Robert Benjamin] Marberry ja [Jeremiah Daniel] Paige pole valmis sellises liigas mängima. Neil on mõlemal puudusi teatud elementides. Novembri algus ongi otsustamise koht.»

VEF Riga - Jurmala 99:71 (22:16, 23:20, 27:17, 27:18)

VEF läks kohtumist 11:4 juhtima ning juba avaveerandil suudeti korra ka kümne punktiga ette pääseda. Jurmala suutis mängus püsida, aga järgmise kümne minuti jooksul isegi viigini ei jõutud ja poolajaks olid võõrustajad 45:36 peal. Janis Blumsi kolmepunktiviske järgselt juhtis VEF kolmanda veerandaja lõpus juba 72:52 ning Jurmala enam Läti tippklubi hoogu peatada ei suutnud, millega tuli vastu võtta 28-punktiline kaotus.

Visketabavuses jäi VEF peale 52% - 43%. Lauavõitluses oldi üle koguni 46:27 (ründelaud 15:6) ja korvisööte jagati samuti rohkem 28:17. Jurmala tegi rohkem pallikaotuseid 14:13.

Janis Blums viskas VEF-i parimana 20 punkti. Arturs Kurucs tegi kaksikduubli, visates 16 punkti ja andes 11 korvisöötu. 12 silma sai kirja Kristaps Mediss, Roberts Stumbris lisas 11 punkti ja 6 lauapalli ning Lester Medford tõi 11 punkti, 7 lauapalli ja 7 korvisöötu.

Ugis Pinete oli Jurmala resultatiivseim 14 punktiga. Pierre Hampton ja Denis Krestinin lisasid võrdselt 10 silma ning 7 punkti tõid Kristians Sulcs ja Edgars Jeromanovs, kellest viimane jagas ka 5 korvisöötu.