Maailma parim iluuisutaja plaanib teha midagi enneolematut

Yuzuru Hanyu

FOTO: Paul Chiasson/AP

Kahekordne iluuisutamise üksiksõidu olümpiavõitja Yuzuru Hanyu otsustab oma vabakavva lisada neljakordse axeli. Elemendi, mida pole varasemalt ükski inimene võistlustel puhtalt sooritanud. 

Jaapanist pärit Hanyu oli esimene asiaat, kes võitnud meeste üksiksõidus olümpiakulla ja seda vaid 19-aastaselt. Lisaks suutis ta 2014. aastal Sotšis võidetud kulda ka neli aastat hiljem Pyeongchangis kaitsta. 

Peale olümpiavõitudele on jaapanlane võitnud veel ka kaks maailmameistritiitlit ning ta on ainus iluuisutaja, kes kunagi lühikavas 100 punkti piiri alistanud. 

Kui varasemalt oli Hanyu esimene iluuisutaja, kes kunagi neljakordse toe-loopiga hakkama on saanud, siis nüüd proovib ta midagi veelgi võimsamat. «Soovin oma vabakavva tuua neljakordse axeli ja võib olla ka sama võimsa lutzu. Ma ei ole kindel, et ma selleks suuteline olen, aga hetkel jõudsin sellisesse seisu, kust mul pole enam võimalik kava parandada,» ütles Hanyu Jaapani meediale. 

Ühe korra on võistlustel siiski neljakordset axelit proovitud sooritada. 2018. aasta Moskva Grand Prix etapil pani oma vabakavva selle õhulennu venelane Artur Dmitriev, kes aga seda elementi tehes kukkus ja talle märgiti protokolli ainult kolmekordne axel. 

Tagasi üles