Svitolina tagas koha poolfinaalis, Andreescu andis loobumisvõidu

Elina Svitolina
Elina Svitolina Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/CHINE NOUVELLE/SIPA

Hiinas Shenzhenis jätkuval WTA aastalõputurniiril alistas tiitlikaitsja Elina Svitolina (WTA 8.) rumeenlanna Simona Halepi (WTA 5.) ja kindlustas koha poolfinaalis. Kanadalanna Bianca Andreescu (WTA 4.) andis põlvevigastuse tõttu tšehhitarile Karolina Pliškovale (WTA 2.) loobumisvõidu.

25-aastane Svitolina oli tund ja 40 minutit kestnud kohtumise järel Halepist parem tulemusega 7:5, 6:3.  Avasetis 3:0 juhtima asunud ukrainlanna lasi rumeenlanna mängu tagasi ja peagi oli tablool seis 5:5. Otsustavaid punkte mängis kindlamalt aga Svitolina, kes viimase geimi murdega esimese seti enda kasuks kallutas.

Teises setis jäi tiitlikaitsja ise 1:2 servimurdega taha, kuid suutis järgenevalt kahel korral Halepis servi murda ning 6:3 seti võita.

Svitolina lõi neli ässa, tegi 19 äralööki ja 25 sundimatut viga. Halepi vastavad näitajad olid üks, 22 ja 38.

Päeva hilisemas mängus asus Andreescu kohtumist Pliškova vastu 2:0 juhtima, kuid vigastas seejärel põlve. Kanadalanna proovis küll edasi võidelda, kuid andis pärast esimese geimi 3:6 kaotust loobumisvõidu.