Tänavusel aastal Flora  Eesti meistriks tüürinud Jürgen Henn sattus kähmlusesse Paide peatreeneri Vjatšeslav Zahovaikoga
Tänavusel aastal Flora Eesti meistriks tüürinud Jürgen Henn sattus kähmlusesse Paide peatreeneri Vjatšeslav Zahovaikoga Foto: Tairo Lutter

Eesti jalgpalli karikavõistluste kaheksandikfinaalis alistas FC Flora võõrsil 3:1 Paide Linnameeskonna.

Nädalavahetusel Florale kõrgliiga kohtumises alla vandunud Paidel oli täna võimalus revanš võtta. Paide kunstmuruväljakul peetud kohtumist alustaski paremini kodumeeskond, kui Henri Välja 17. minutil Paide karistuslöögist juhtima viis.

Flora vastust tuli oodata teise poolaja ja 57. minutini, kui Markus Poomi karistuslöök võttis rikošeti ja maandus Mait Toomi valvatavas väravas. 73. minutil õnnestus järjest paremat mängu näidanud Floral Vlasi Sinjavski väravast 2:1 juhtima pääseda

Kõigest kolm minutit hiljem oli taas Floral suurepärane võimalus: Erik Sorga pääses Mait Toomiga üks ühele ning puurilukul ei jäänud üle muud, kui Sorga maha tõmmata. Sorga realiseeris enda teenitud penalti ja viis Flora juba 3:1 juhtima. Mängu lõpus Paidel enam püssirohtu ei olnud ning Flora edenes karikavõistlustel veerandfinaali.

Mängu lõpus pälvis palju kõneainet intsident, kus Paide loots Vjatšeslav Zahovaiko külaliste juhendaja Jürgen Henniga arveid klaarida tahtis (videos alates 1:03)

Karikavõistluste veerandfinaalis on juba koha taganud Kohtla-Järve Järve II, Narva Trans, Võru Helios, Tallinna Kalev, Nõmme Kalju ja Tartu Tammeka.

Viimases kaheksandikfinaalis lähevad vastamisi FC Elva ja JK Tabasalu.