Kellest saab Ott Kiivikase mantlipärija?

Ott Kiivikas tunamullu Eesti meistrivõistlustel. FOTO: Joakim Klementi / Postimees

Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis toimuvad 2. novembril Tartu Ülikooli spordihoones.

«Eesti meistrivõistlused toimuvad üle pika aja Tallinnast väljaspool, TÜ uuenenud spordihoones, koostöös TÜ ASKga, mis on üks EKFLi asutajaliikmeid ja pikaajaline kulturismitraditsioonide kandja mitte ainult Tartus, vaid kogu Eestis,» ütles Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu (EKFL) president Ergo Metsla.

«Eelseisvad 51. Eesti meistrivõistlused saavad olema huvitavad ja erilised. Huvitavaks teeb see, et kulturism saab uue kuninga. Kes saab see olema, selgub kohapeal. Ütlen vaid nii palju, et tiitlinõudlejaid on ja tuleb järjest juurde,» lisas Metsla.

Aastaid Eesti kulturismi suveräänselt valitsenud Ott Kiivikas lunastas aasta tagasi profilitsentsi ja on teinud võistlemises pausi ning panustab hetkel kulturismi ja fitnessi hüvanguks Euroopa Kulturismi ja Fitnessi Liidu täitevkomitee liikmena. See, kas tema mantlipärijaks saab tänavu juba supertulemusi näidanud Egert Oiov, Siim Savisaar või Raigo Kuusnõmm, selgub Tartus.

Ka naiste bikiinifitnessis tõotab tulla huvitav võistlus: laval on maailma tipud, profilitsentsi lunastanud, kuid käesoleval hetkel veel amatööridena jätkavad Agne Kiviselg ja Julia Tšižova.

«Naiste võistluskategooriates on ühtlaselt kõrge maailmatase koju kätte toodud. Laval on ka suur hulk suurepärases vormis uustulnukaid. Üle pika aja on oodata tõsisemat konkurentsi naiste fitnessi kategoorias, kus Endla Vaherile sekundeerivad juuniorid Karina Polovnikova ja Reene Teder. Lisaks toome esmakordselt Tartusse uues formaadis fitmodellivõistlused, kus lisaks monokiinivoorule saab näha võistlejate graatsiat ja ilu õhtukleitides,» sõnas Metsla.

Tagasi üles
Back