Needus jätkub: Levadia ei saanud jälle Kaljust jagu

Kris Ilves
Nõmme Kalju jalgpallurid Robert Kirss (vasakul) ja Kaspar Paur.
Nõmme Kalju jalgpallurid Robert Kirss (vasakul) ja Kaspar Paur. Foto: Madis Sinivee

Tallinna Levadia ja Nõmme Kalju leppisid Eesti jalgpalli meistriliiga eelviimases voorus 1:1 viiki.

Levadia asus Lilleküla staadionil mängu 19. minutil juhtima, kui kauglöögist skooris Mark Oliver Roosnupp. Kalju viigivärav sündis kuus minutit enne poolajavilet, kui Levadia kaitsjate segaduse kasutas karistusalas ära Vladislav Homutov.

1:1 viik tähendab, et Levadia needus Kaljuga jätkub: Levadia pole viimases kümnes kohtumises Kaljust jagu saanud. Sel aastal on kohtutud koguni seitse korda: Levadia on kaotanud Kaljule kaks korda meistriliigas, kaks korda karikavõistlustel ja korra superkarikas. Lisaks on koduses meistriliigas jäänud kaks mängu viiki.

Levadia hoiab liigatabelis 78 punktiga teist kohta, edestades Kaljut ühe silmaga. Konkurentidest mängu vähem pidanud Paide Linnameeskond on 71 punktiga neljandal positsioonil. Kalju mängib viimases voorus Tartu Tammekaga, Levadia kohtub Paidega.

Narva Trans alistas kodus Tallinna Kalevi 2:0. Teisel poolajal jõudsid sihile Eduard Golovljov ja Joseph Saliste.

Trans asub liigatabelis 45 punktiga viiendal kohal, edestades mängu vähem pidanud Tammekat kolme silmaga. Kalev paikneb 21 punktiga üheksandal positsioonil, liiga punane latern on 17 silma kogunud Maardu Linnameeskond.