Pöörased lahingud: Liverpool ja Manchester City rabelesid keerulisest seisust välja

Kris Ilves
Liverpooli võiduvärav sündis neljandal üleminutil.
Liverpooli võiduvärav sündis neljandal üleminutil. Foto: CRAIG BROUGH/Action Images via Reuters

Inglismaa jalgpalli meistriliiga soosikud Liverpool ja Manchester City tulid 11. voorus keerulisest seisust välja, kui pöörasid kaotusseisu võiduks. Liverpool alistas võõrsil Aston Villa 2:1, Manchester City oli kodus sama tulemusega parem Southamptonist.

Aston Villa haaras Liverpooli vastu juhtohjad 21. minutil, kui sihile jõudis Trezeguet. Liverpooli pöörane surve kandis vilja alles 87. minutil, kui skooris Andrew Robertson. Aga Liverpool ei jätnud jonni: Sadio Mane suunas neljandal üleminutil nurgalöögist tulnud palli Aston Villa väravasse ja päästis Liverpoolile võidupunktid.

Sarnase stsenaariumiga mäng toimus ka Manchesteris. Hiljuti Leicester Cityle 0:9 kaotanud Southampton asus 13. minutil James Ward-Prowse tabamusest kohtumist juhtima. Manchester City kangelased olid aga Sergio Agüero ja Kyle Walkeri, kelle väravad vastavalt 70. ja 86. minutil kinkisid võõrustajatele kolm punkti.

Liverpool on Inglismaa meistriliigas ainus kaotuseta meeskond, olles 31 punktiga esikohal. Teisel real paiknev Manchester City kaotab Liverpoolile kuue silmaga.

Tulemused: Londoni Arsenal – Wolverhampton Wanderers 1:1, Aston Villa – Liverpool 1:2, Brighton – Norwich City 2:0, Manchester City – Southampton 2:1, Sheffield United – Burnley 3:0, West Ham United – Newcastle United 2:3.

Loe ka: «Negatiivset rekordit korranud Manchester United kaotas kodus lähirivaalile»