Perugia võitis põnevusmängus Itaalia superkarika, Täht avas punktiarve

Kris Ilves
Robert Täht (esiplaanil palliga)
Robert Täht (esiplaanil palliga) Foto: Sir Safety Perugia Volley Club/Facebook

Eesti koondise nurgaründaja Robert Tähe koduklubi Perugia võitis Itaalia võrkpalli superkarika, alistades finaalis Modena meeskonna 3:2.

Perugia alustas mängu 27:25 geimivõiduga, aga kaotas järgmise 23:25. Kolmandas geimis olid Perugia võidunumbrid 25:23 ja neljandas pani skooriga 25:18 paremuse maksma Modena. Otsustavas geimis oli Perugia küll 6:8 kaotusseisus, kuid pööras selle Wilfredo Leoni serviseeria toel 15:12 eduks. Finaal kestis kaks ja pool tundi.

Täht sai finaalis väljakule neljandas geimis ja panustas Perugia võitu ühe punktiga, tema rünnakuprotsent oli 50. Perugia põhinurgaründajad olid kuubalane Leon ja itaallane Filippo Lanza. Leon kerkis 21 punktiga ka Perugia resultatiivseimaks, serblasest diagonaalründaja Aleksandar Atanasijevic lisas 18 silma. Üleplatsimees oli Modena poolel 30 punktiga säranud Ivan Zaitsev.

Poolfinaalis oli Perugia skooriga 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 25:22) parem Renee Teppani endisest koduklubist ja kolmekordsest Meistrite liiga võitjast Trentinost, kuid 26-aastane Täht selles kohtumises mänguaega ei teeninud.