Järelvaadatav: Pärnu alistas viiegeimilises põnevuslahingus Selveri

Võrkpalli Credit24 meistriliiga mängudenädala avalahingus alistas kodumeeskond Pärnu 3:2 (23:25, 25:20,16:25, 25:20, 25:13) Tallinna Selveri. 

Pärnu meeskonna edukaim skoorija oli 18 punktiga (+6) brasiillane Ygor Duarte, Taavet Leppik lisas 14 (+11) ja venelane Andrei Gvozdjov 13 punkti (+10). Pärnu vastuvõtt oli 46%, rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt, blokipunkte saadi 9 ja servil löödi 6 ässa (eksiti 13 pallingul).

Selveri edukaimana tõi Matej Šmidl 25 punkti (+12), Karli Allik panustas 18 punkti (+5) ja 5 blokiga säranud Mihkel Varblane 12 punkti (+10). Selveri vastuvõtt oli 58%, rünnak 45%, blokipunkte teeniti 11, servipunkte 5 (vigu kogunes 19).

Liigatabelis on Pärnu 12 punktiga viies, Selver asub samuti 12 puntkiga vahetult Pärnu ees. Liidrikohal jätkab Bigbank Tartu, kel on koos 15 punkti. Teisel kohal on Jekabpilsi Luši, kel on Tartust punkt vähem ja kolmandal kohal asub 13 punktiga Saaremaa Võrkpalliklubi. TalTech on 6 punktiga kaheksas

Enne mängu: 

Pärnu peatreener Avo Keel ütles, et pole uute meestega väga pikalt saanud tutvuda. «Olen tõbine olnud ja lähen täna (kolmapäeval – toim) esimest korda jälle trenni. Seetõttu ei ole uute meeste tegutsemist saanud mõnda aega jälgida. Eelmisel nädalal TalTechi vastu oli brasiillane alguses okei, ent lõpus väsis. Eks seal mängisid ajavahe ja muud sarnased teemad oma rolli. Aga usun, et temast saab hea täiendus, tuleb veidi aega anda. Väljakule peaks pääsema ka vigastusest taastunud brasiillasest temporündaja Eder Levi Kock, siis on temalgi enne järgmisel nädalal algavat eurosarja veidi mängukogemust olemas,» sõnas peatreener.

Selveri meeskonda peab Keel üheks paremaks Eestis. «Selver on minu jaoks kõige huvitavam meeskond liigas. Neil on väga tip-top tasemel kaks nurgaründajat ja ma endiselt olen arvamusel, et ka diagonaal läheb kindlasti paremaks. Ta on ehk veidi alla oma võimete mänginud viimased mängud. Lisaks tip-top sidemängija ja ka tempod. Hindan seda meeskonda väga kõrgelt ja usun, et Selver korraldab sel hooaja siin veel nii mõndagi, iseasi, et millal,» rääkis Keel.

Selveri abitreener Andres Toobal ütles, et uuenenud Pärnu vastu on üsna keeruline valmistuda. «Neil on nüüd mitu uut liitujat ja selles osas on kraadi võrra keerulisem valmistuda. Saab olema huvitav näha, kuidas me õnnestume ja suudame nende vastu tegutseda. Usun, et pärast TalTechi kohtumist on Pärnu sammu edasi teinud. Meie tegutsesime viimati Bigbank Tartu vastu avageimis väga hästi ja sellise mänguga oleme kõigi jaoks ohtlikud. Pärast vajuseme aga ära ja sellest tuleb omad järeldused teha,» rääkis Toobal.

Tagasi üles
Back