Pettunud Ajaxi kapten: kohtunik röövis meilt kõik

Dusan Tadic kohtunikuga aru pidamas.
Dusan Tadic kohtunikuga aru pidamas. Foto: John Walton/PA Wire/PA Images

Amsterdami Ajaxi jalgpallimeeskonna kapten Dusan Tadic oli Londoni Chelsea vastu 4:4 seisuga lõppenud Meistrite liiga kohtumise järel kohtuniku peale püha viha täis. Serbia jalgpallitähe arvates vilemees koguni röövis neilt võidu.

Ajax kontrollis võõrsil peetud kohtumist Chelsea vastu 60. minutini täielikult. Mänguseis oli sel hetkel nende kasuks 4:1 ja võit tundus käegakatsutav. «Peaksime võtma kokku Ajaxi suurepärase esituse Chelsea vastu, kuid nii ei saa, sest üks mees (kohtunik – toim) varastas meilt kõik,» alustas Tadic.

Kui 63. minutil suutis César Azpilicueta Inglismaa klubi kaotusseisu vähendada, siis suurem muutus toimus 68. ja 69. minutil. Just neil hetkedel teenisid Tadicile mõistmatul moel teised kollased kaardid kaitsemängijad Daley Blind ja Joel Veltman, mistõttu Ajax kahemehelisse vähemusse jäi. «Need vead ei olnud kollaseid kaarte väärt. Ma ei ole kunagi näinud sellist karistamist,» rääkis Tadic pärast mängu.

Chelsea suutis selle kõik ära kasutada. Jorginho lõi 71. minutil penaltist seisuks 3:4 ja lõpptulemuse vormistas 19-aastane Reece James, kellest sai Chelsea noorim väravalööja Meistrite liiga ajaloos.