Otepää MK-etapp sai endale jaapanlaste koha ja võib laieneda

Ago Markvardt tänavuse MK-etapi ajal Tehvandi mäejalamil.

FOTO: Tairo Lutter

Algaval talvel võõrustab Otepää taas kahevõistluse MK-etappi, mille peakorraldaja Ago Markvardt loodab, et kalendris saadud parem aeg lubab ka ilmataadiga edukamat võitlust pidada.

Kahel eelmisel korral oli Otepää päralt MK-kalendris jaanuari esimene nädalavahetus. Mullu ladistas taevast vihma ja etapp tuli sootuks ära jätta, sel aastal sujus kõik õlitatult.

«Vähemalt kahel järgmisel hooajal on meile eraldatud veebruari esimene nädalavahetus. Võistluse kuu aega edasi nihutamine oli meie soov, mille FIS rahuldas. Meil oli ka pisut õnne, sest Hakuba loobus. Saime jaapanlaste koha endale,» selgitas Markvardt.

Endine tippkahevõistleja loodab, et ajaline muutus vähendab ilmariske märgatavalt. «Praegu on Tehvandil läbi suve hoitud lumehunnik. 2,5 km pikkuse suusaraja saab sellega kindlasti ära katta, aga hüppemäele vedamisega pole niisama lihtne. Võidetud lisaaeg suurendab kindlasti võimalust, et saame umbes kümnepäevase külma perioodi, kus tekib võimalus uut lund toota,» rääkis Markvardt.

Otepää MK-etapp toimub 7.-9. veebruarini. Programm on sama, mis eelmisel korral: mehed võistlevad MK-sarjas laupäeval ja pühapäeval formaadi üks hüpe + 10 km suusatamine alusel, naised jagavad kontinentaalsarja punkte. Kuid juba järgmisel talvel (ehk siis 2021) toimub Otepääl ka õrnema soo MK-etapp.

«2021 ei ole välistatud segateate lisandumine ega ka etapi päeva võrra pikenemine. Oleme FISiga pidevalt kõnelustes, kõik sõltub kokkulepetest. Aga tunneme, et tänu eelmise korra õnnestumisele ja suurepärasele asukohale – vähe on võõrustajaid, kus kõik nii käe-jala juures – suhtub FIS meisse kui väga tõsisesse partnerisse,» lausus Markvardt.

Tagasi üles