Venno kerkis Türgis üleplatsimeheks ja aitas koduklubi võidule, Täht Itaalias platsile ei saanud

Aleks Lesk
Oliver Venno.
Oliver Venno. Foto: Galatasaray Voleybol / Twitter

Eesti võrkpallikoondislase Robert Tähe koduklubi Perugia tunnistas Itaalia kõrgliigas kaotust, Oliver Venno koduklubi Galatasaray sai aga Türgi kõrgliigas kirja tähtsa võidu.

Perugia pidas valitseva meistri Civitanova Lubega maha võrdse ning põneva kohtumise. Avageimi kaotas Tähe koduklubi 26:28 ning teise geimi 20:25. Kolmandas geimis suudeti aga Lube'st jagu saada 26:24. Neljas geimi kaotati aga 22:25 ja nii kogu kohtumine 1:3.

Perugia parimaks kerkis Wilfredo Leon 24 punktiga, Aleksandar Atanesijevic tõi 20 punkti. Täht vaatas kohtumist vahetuspingilt ning väljakule ei pääsenud.

Oliver Venno ja Galatasaray võitis Türgi kõrgliigas 3:2 eelmise aasta hõbemedalisti Izmiri Arkast. Avageimi kaotas Galatasaray 21:25, kuid võitis seejärel kaks järgmist geimi 25:15 ja 25:22. Neljandas geimis oli Arkas omakorda parem 25:18 ja nii läks kohtumine otsustavasse geimi. Seal suutis Galatasaray olla Arkasest üle numbritega 15:9.

Kohtumise üleplatsimeheks kerkis Venno, kes tõi Galatasarayle 24 punkti. Arkase parim oli Adis Lagumdzija 23 punktiga.

Türgi kõrgliigas mängis täna ka Andrus Raadiku koduklubi Arhavi, kes kaotas Istanbuli BBSK-le 2:3 (25:20, 23:25, 25:22, 24:26, 17:19). Raadik tõi oma meeskonna eest mängides 18 punkti.