Šokeerivad kaadrid: brasiillane näitas rassistlikele fännidele keskmist sõrme, võitles pisaratega ja teenis punase kaardi

Taison

FOTO: Igor Kralj/PIXSELL/PA Images

Nädalavahetusel toimus Ukraina jalgpalli kõrgliigas vutilahing Donetski Šahtari ja Kiievi Dünamo vahel. Šahtar võitis kohtumise 1:0, kuid mängust enim pälvis tähelepanu taaskord rassism.

31-aastane Šahtari poolkaitsja Taison näitas 77. minutil vastasfännidele keskmist sõrme ja lõi palli nende suunas, kui oli langenud rassistlike solvangute sihtmärgiks. Kohtunik otsutas seepeale meeskonnad viieks minutiks väljakult ära kutsuda. 

Mängu jätkudes näitas kohtunik brasiillasele siiski punast kaarti.

Pärast kohtumist teatas Kiievi Dünamo, et on juhtunu uurimiseks valmis tegema igasugust koostööd.

Taisoni võistkonnakaaslaste sõnul olid Dünamo staadionil toimunud sündmused õõvastavad.

«Selliseid asju on kohutav jalgpallis näha. Me vajame staadionitele tõelisi fänne, mitte inimesi, kes ei austa sportlasi,» ütles Shaktari poolkaitsja Marcus Antonio pärast juhtunut.

Meeskonnakaaslane Andri Pjatov lisas:«Kõik on tribüünidel toimunust mõnevõrra šokeeritud. Näen sellist asja esimest korda. Ma poleks iial arvanud, et inimesed võivad niimoodi käituda. See ei meeldi mitte kellelegi. Rääkisime mängijate tunnelis ka Dünamo jalgpalluritega. Ka nende meeskonnas on teistest rahvustest mängijaid. Nägin, et vastaste mängija Gerson Rodrigues oli samuti šokeeritud.»

Video juhtunust:

Tagasi üles