Põhja-Tallinna jalgpalliklubilt võeti litsents ära

JK Volta jalgpallimeeskond

FOTO: PÕHJA-TALLINNA JK VOLTA Instagram

Eesti Jalgpalli Liidu klubide litsentsikomisjon tühistas Põhja-Tallinna JK Volta litsentsi.

JK Volta teavitas 1. juulil EJLi, et lõpetab koheselt Esiliiga B-s osalemise seoses keerulise finantsolukorraga. Et tagada võistluste terviklikkus, otsustas EJLi juhatus rahastada JK Volta esindusmeeskonna osalemist Esiliiga B-s kuni hooaja lõpuni.

Kuna JK Volta teatas 6. novembril, et ei suuda EJLi poolt JK Volta Esiliiga B-s hooaja lõpuni mängimisele tehtud kulutusi tagasi maksta, otsustas klubide litsentsikomisjon 9. novembril tühistada JK Volta litsentsi, kuid lubas võistkonnal osaleda viimases meistrivõistluste voorus litsentsita. Samuti otsustas komisjon, et järgmise 12 kuu jooksul ei saa Volta uuesti litsentsi taotleda, pärast seda on litsentsi taotlemise eeldus laenu tagasimaksmine.

Litsentsikomisjoni otsus ei muuda Esiliiga B tabeliseisu, sest Volta lõpetas hooaja 10. kohal.

Küll aga ei toimu Esiliiga B üleminekumängu 8. koha saavutanud Paide Linnameeskond U21 ja JK Sillamäe Kalevi vahel, sest FCI Tallinn ja JK Tallinna Kalev III teatasid, et ei soovi Esiliiga B-sse tõusta. Seoses JK Tallinna Kalev U21 võistkonna langemisega Esiliiga B-sse ei ole viimane enam ka võimalik. See tähendab, et Paide Linnameeskond U21 ja Võru FC Helios jäävad liigasse püsima ning JK Sillamäe Kalev saab õiguse siseneda litsentseerimisprotsessi eeldusel, et tasub võlgnevuse EJLi ees. 

Kui JK Sillamäe Kalev ei pääse litsentseerimisele või ei saa litsentsi, tekib õigus tõusta Läänemaa Jalgpalliklubil.

Uudise täiendus: JK Volta teatas EJLile, et jätkab tegutsemist ja esindusmeeskond soovib jätkata mängimist II liigas.

Tagasi üles